wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Przekroczyli „stówkę” w obszarze zabudowanym. Stracili prawa jazdy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Funkcjonariusze z jasielskiej grupy SPEED, czuwali nad respektowaniem przepisów przez użytkowników drogi wojewódzkiej nr 993. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy poruszali się zdecydowanie za szybko. Obaj zostali ukarani wysokimi mandatami oraz zostały im zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

W poniedziałek, policjanci z jasielskiej grupy SPEED patrolowali drogę wojewódzką nr 993 na terenie naszego powiatu i krośnieńskiego. Przy pomocy radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w wideorejestrator skutecznie hamowali zapędy tych, którzy decydowali się łamać przepisy.

W trakcie służby zatrzymali dwa prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Przekroczyli "stówkę" w obszarze zabudowanym. Stracili prawa jazdy
Fot. KPP Jasło

Pierwszy z nich, kierując motocyklem marki Triumph, pędził przez miejscowość Głojsce 115 km/h. Na jednośladzie przewoził także swojego 14-letniego syna. Mieszkaniec powiatu gdańskiego został ukarany mandatem w kwocie 2000 zł i 14 punktami karnymi.

Natomiast drugi, na ul. Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie, jechał swoim suzuki z prędkością 102 km/h. Obywatel Węgier otrzymał mandat 1500 zł i 13 punktów karnych.

Policja do 20 czerwca br. będzie prowadzić akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Od 1 stycznia do 20 maja 2024 na polskich drogach doszło ogółem do 669 wypadków z udziałem użytkowników motocykli. Zginęło w nich aż 73 osoby a 629 zostało rannych.

ŹródłoKPP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły