wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Przedstawiciele hufca z Jasła odwiedzili pałac prezydencki

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

22 lutego br. harcmistrzowie, którzy otrzymali najwyższy stopień instruktorski w ostatnim roku spotkali się z Prezydentem Andrzejem Dudą, Protektorem Harcerstwa. Jasielski hufiec reprezentowała komendantka hm. Iwona Dziedzic i jej zastępca hm. Robert Nowiński.

W Dzień Myśli Braterskiej Andrzej Duda gościł przedstawicieli krajowych i zagranicznych organizacji harcerskich objętych przez Prezydenta RP Honorowym Protektoratem. Zgodnie z coroczną tradycją, spotkanie rozpoczęło się od rozpalenia ogniska na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Następnie, już we wnętrzach Pałacu, szefowie siedmiu krajowych organizacji harcerskich oraz szefowie czterech organizacji działających poza granicami kraju, w tym na Litwie i na Ukrainie, złożyli Prezydentowi RP meldunek.

– Dziękuję, że przyjechaliście, bo jest to dla nas bardzo ważne spotkanie – zapewnił Andrzej Duda. – Cieszę się, że jesteście z różnych organizacji, z różnych stron nie tylko Polski, ale i ze świata i że łączy nas myśl braterska. To rzecz, która obok służby, jest w harcerstwie najważniejsza. Służba to jedno i wszyscy to znakomicie wiecie, ale druga rzecz – to przyjaźń, może nawet więcej niż przyjaźń, to braterstwo, które powodowało, że niejednokrotnie w historii harcerze ginęli za siebie nawzajem.

Tegoroczne obchody to już dziewiąte spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami organizacji harcerskich i skautowych z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły