wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Projekty ogrodów wykonane przez uczennice Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle zachwyciły komisję konkursową

„Projekt ogrodu dla dzikich zapylaczy”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Reprezentanci Technikum Nr 5 w Jaśle kształcące się w kierunku technik architektury krajobrazu wzięli udział w konkursie organizowanym przez Pracownię Architektury Krajobrazu oraz Zakład Agroekologii i Użytkowania Lasu Uniwersytetu Rzeszowskiego „Projekt ogrodu dla dzikich zapylaczy” i zgarnęli prawie całą pulę nagród.

W ramach zadania konkursowego uczniowie wykonali projekty ogrodów o powierzchni 10 arów, wyposażone we wszelkie urządzenia oraz zestawy gatunków roślin, które są źródłem schronienia i pożywienia dla owadów zapylających.

Projekt Koncepcyjny Ogrodu Dzikich Zapylaczy

Projekty opracowane przez uczestników konkursu składały się z barwnej koncepcji ogrodu widzianego z góry, czarno-białego projektu technicznego oraz wizualizacji zaprojektowanych miejsc.

Ku naszej ogromnej radości, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle pod opieką pani Zuzanny Kulik zdobyli kilka nagród, w tym dwie główne!

Miejsce II – Natalia Pruś, klasa 3 TBB

Natalia Pruś, klasa 3 TBB
Natalia Pruś, klasa 3 TBB

Miejsce III – Natalia Bracik, klasa 2 TGA

Natalia Bracik, klasa 2 TGA
Natalia Bracik, klasa 2 TGA

Wyróżnienia:  Oliwia Szmigiel i Karolina Pruś z klasy 2 TPB

Konkurs miał na celu promowanie ogrodnictwa ekologicznego i permakulturowego, ze szczególnym uwzględnieniem roślin przyjaznych dla owadów pożytecznych. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie ogrodu, opartego na uprawie roślin, które naturalnie występują w danym klimacie i tworzeniu elementów architektury krajobrazu z wykorzystaniem surowców, służących środowisku naturalnemu.  Najważniejszym celem takiego ogrodnictwa, zwanego permakulturowym, jest szerzenie wiedzy na temat etycznej odpowiedzialności człowieka wobec  Ziemi i wszystkich istot na niej żyjących. Wybierając kwiaty do swych rabatek, postarajmy się zatem, by były to rośliny miododajne, przyczyniające się do ochrony pszczół.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły