wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj w powiecie jasielskim doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą „na wnuczka”. Apelujemy o ostrożność.

Dzisiaj około godziny 10, dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał kilka telefonicznych zgłoszeń o próbach oszustw popularną metoda „na wnuczka”.

Przypominamy, że przestępcy najczęściej dzwonią na telefony stacjonarne do wytypowanych przez siebie seniorów i podają się za członków rodziny. Zasłaniając się pośpiechem, wywierają na seniorach presję czasu i przekonują ich, że potrzebują pieniędzy do załatwienia pilnej sprawy związanej z wypadkiem drogowym. Przestępcy żadają dużych sum pieniędzy po które najczęściej przyjeżdzają osoby obce.

Apelujemy zatem! – niech każdy przypomni swoim bliskim, rodzicom, dziadkom, jak też krewnym, aby nie dali się zwieść. Policja w takich sytuacjach na miejscu wypadków i zdarzeń drogowych nigdy nie żąda pieniędzy. Nie przekazujmy także środków finansowych i innych kosztowności obcym osobom! 

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły