wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Prezydent Andrzej Duda dotrzymał słowa – powodzianie z Trzcinicy otrzymali sprzęt AGD od spółki PGNiG

"Andrzej Duda zapowiedział, że nasza spółka pomoże. Dlatego tu jesteśmy. Pomagamy."

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W obliczu tragedii jaka dotknęła setki rodzin z Trzcinicy, Prezydent Andrzej Duda nie tylko osobiście złożył wizytę na zalanym przez powódź terenie, ale również obiecał, że poszkodowani mieszkańcy mogą liczyć na pomoc ze strony państwa. Co więcej zapowiedział, że do powodzian z Trzcinicy trafi pomoc rzeczowa od spółki PGNiG.

Dziś obiecane dary rzeczowe zostały przekazane przez spółkę potrzebującym mieszkańcom. Sprzęt AGD, w tym m.in. lodówki i pralki trafił do ponad 70 rodzin z Trzcinicy. Jedna rodzina otrzymała piec gazowy.

Nad wszystkim osobiście czuwał prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Ta pomoc jest wyrazem serca nas pracowników PGNiG dla wszystkich którzy ucierpieli

W Trzcinicy odbyła się również konferencja prasowa z udziałem prezesa spółki.

Uważamy, że będąc jedną z największych polskich firm należy dbać nie tylko o rozwój własnej firmy, ale również należy dbać o otoczenie. Trzeba widzieć, co się w tym otoczeniu dzieje.

Prezes Jerzy Kwieciński podkreślał, że jest to pierwsza transza pomocy dla powodzian z Podkarpacia.

Ta pomoc, którą tu przekazujemy jest dostosowana do potrzeb mieszkańców. Chcemy pokazać, że polskie, duże firmy potrafią dbać nie tylko o siebie, ale również umieją pomagać innym. Realizujemy tym samym nasze hasło ‘Jesteśmy blisko Ciebie’ .

Wspomniał też o roli Prezydenta Andrzeja Dudy:

Pan Prezydent Andrzej Duda tydzień temu zapowiedział że nasza spółka pomoże. I dlatego tu jesteśmy, pomagamy. Widać, że współpraca buduje. Dzięki współpracy wszyscy możemy skorzystać.

Wójt Gminy Jasło, Wojciech Piękoś, podziękował prezesowi Jerzemu Kwiecińskiemu za okazaną pomoc. Docenił również wsparcie Prezydenta: 

Chciałem bardzo serdecznie podziękować Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Był tutaj u nas w zeszłym tygodniu i zapowiedział ‘Nie zostawimy was samych, będziemy was wspierać’. (…) Jako prezydent Polski dostrzega i tych najmniejszych i tych dużych. Dziękujemy, że Pan Prezydent nas dostrzegł.

Nie zabrakło również podziękowań dla Wojciecha Zająca, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, oraz dla Adama Pawlusia, Starosty Jasielskiego: Bez Pana Starosty, bez jego wsparcia, trudno byłoby przejście te trudne chwile.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły