wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Prawie 60 mln zł na inwestycje w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Blisko 60 mln zł przeznaczonych zostanie w tym roku na działania inwestycyjne w Jaśle. To prawie o połowę więcej niż zaplanowano w zeszłorocznym budżecie. Radni Rady Miejskiej Jasła przyjęli budżet miejski na 2024 rok.

W budżecie Miasta Jasła na 2024 rok zaplanowano dochody w wysokości: 228,6 mln zł, a wydatki 251 mln zł. Niezmiennie najwięcej środków, od wielu lat, pochłania oświata i wychowanie (76,6 mln zł), nieco mniej pomoc społeczna i rodzina (47,3 mln zł) oraz gospodarka komunalna i ochrona środowiska (27,1 mln zł). Na tegoroczne inwestycje zabezpieczono 59,3 mln zł. Przewidywane zadłużenie do planowanych dochodów wynosi jedynie 3,98 proc.

– Przede wszystkim jest to budżet skrojony na miarę możliwości, ale jednocześnie jest to jeden z największych budżetów jeśli chodzi o zadania inwestycyjne. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w jego przygotowanie, ale również dziękuję Państwu radnym za pozytywne jego przyjęcie

– mówił po zakończonej sesji budżetowej Ryszard Pabian burmistrz Jasła.

Dochody na 2024 rok zaplanowano w wysokości: 228,6 mln zł, w tym dochody bieżące: 188,7 mln zł i majątkowe: 39,9 mln zł. Wydatki wynoszą ogółem: 251 mln zł, w tym wydatki bieżące 191,7 mln zł i wydatki majątkowe 59,3 mln zł. Planowany deficyt na 2024 rok to 22,4 mln zł, a przewidywane zadłużenie wynosi 3,98 proc. do planowanych dochodów.

W tym roku blisko 60 mln zł przeznaczonych zostanie na inwestycje. W obszarze obejmującym transport i komunikację miasto zabezpieczyło 25,8 mln zł. Wśród najważniejszych zaplanowanych zadań znalazły się: rozbudowa mostu na ul. Krajowickiej – 14,3 mln zł, rozbudowa i budowa ul. Leśnej – 5,7 mln zł oraz przebudowa mostu na ul. Towarowej wraz z przebudowa ul. Sroczyńskiego – 3,4 mln zł. Inwestycje na infrastrukturę wynoszą: 20,2 mln zł i obejmują m.in.: budowę krytego lodowiska – 8,9 mln zł, budowę żłobka miejskiego – 6,2 mln zł, modernizację dachów w Zespole Szkół Miejskich nr 1 i nr 2 – 2,4 mln zł, jak również adaptację budynku tzw. „małej czwórki” na Centrum Aktywnego Seniora – 1,1 mln zł. W gospodarce komunalnej i ochronie środowiska za blisko 13 mln zł miasto chce m.in. zabezpieczyć tereny zamieszkałe przed podtopieniami poprzez odprowadzenie wód opadowych z dzielnicy przemysłowo-składowej – 6,3 mln zł i przebudować Plac Inwalidów Wojennych wraz z pasażem – 5,2 mln zł.

Ponadto w budżecie na 2024 rok uwzględniono dotacje dla instytucji kultury: Jasielski Dom Kultury – 3,94 mln zł, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle – 2,8 mln zł oraz Muzeum Regionalne w Jaśle – 1,4 mln zł. Z kolei MOSiR otrzymał dotację w wysokości – 3,3 mln zł.

Budżet na 2024 rok, pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie, poparło 20 radnych, 1 wstrzymał się od głosu.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły