wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Prawie 2,8 mln zł na przebudowę drogi powiatowej we Wróblowej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę, pomiędzy Powiatem Jasielskim a Przedsiębiorstwem Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o. o. z Jasła, na przebudowę blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej Nr 1313R Jasło – Błażkowa – Jodłowa w miejscowości Wróblowa. Koszt modernizacji to prawie 2,8 mln zł, przy dofinansowaniu w wysokości 2 mln zł z „Polskiego Ładu”.

Zadanie „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1313R Jasło – Błażkowa – Jodłowa w km 7+648 – 8+646 w miejscowości Wróblowa” przede wszystkim obejmuje doprowadzone kilometrowego odcinka do normatywnych parametrów klasy Z, głównie poprzez poszerzenie jezdni do 6,5 m. Usprawniony zostanie również system odwodnienia, m.in. poprzez przebudowę, odmulenie i zabudowę części rowu kolektorem kanalizacji deszczowej. W ramach zadania wybudowany zostanie również chodnik o szerokości 2 m, co pozwoli na oddzielenie ruchu pieszych od ruchu pojazdów i poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

Inwestycja ta kosztować będzie 2 797 939 zł. Przy czym zadanie to otrzymało dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 000 000 zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Jasielskiego i pomocy finansowej Gminy Brzyska.

Zgodnie z podpisaną umową, roboty budowlane będą trwały 9 miesięcy, licząc od dnia jej podpisania.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły