wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Prawie 2,2 mln zł dofinansowania dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Beata Trzop – dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, podpisała wczoraj z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart umowę na dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej na kwotę 1,7 mln zł. Kolejne niespełna 0,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup centrali monitorującej funkcje życiowe i rozbudowę istniejącej instalacji tlenowej.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle w 2022 r. pozyskał wsparcie finansowe z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, w wysokości 2 mln 178 tys. zł. Z czego 1,7 mln zł zostanie przeznaczone na zakup tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Nowoczesny aparat TK podniesie jakość i bezpieczeństwo badań.

Ponadto z tych środków zostanie dofinansowany zakup centrali monitorującej z monitorami funkcji życiowych dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz rozbudowa istniejącej instalacji tlenowej dla Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym i Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki. Wartość inwestycji to ponad 478 tys. zł.

Ich realizacja pozwoli na wymianę już mocno wyeksploatowanej aparatury medycznej i wyeliminowanie na oddziałach butli z tlenem. W sposób znaczący podniesie to bezpieczeństwo pacjentów i personelu. Zapewni również większy dostęp do diagnostyki wysokiej jakości i poprawi komfort leczenia pacjentów.

Starosta jasielski Adam Pawluś pogratulował dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Beacie Trzop i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskanych tych środków. Podkreślał, że poczynione inwestycje poprawią bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu i podniosą standardy sanitarno – epidemiologiczne w leczeniu pacjentów z Covid-19.

Zakupy i prace budowlane zostaną zrealizowane do końca 2022 r.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły