wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Prawie 2 mln zł. na remont drogi w Bierówce

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj na placu przed Domem Ludowym w Bierówce podpisano umowę na remont drogi drogi powiatowej Szebnie – Bierówka – Szebnie w miejscowości Bierówka. Wartość zadania to prawie 2 mln zł.

Starosta Jasielski Adam Pawluś i Wicestarosta Stanisław Pankiewicz podpisali umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Robót Drogowo Mostowych Sp. z o. o z Jasła na realizację zadania pn. ,,Przebudowa drogi powiatowej Nr 1843R Szebnie – Bierówka – Szebnie w km 0+852 – 1+850 w miejscowości Bierówka”. W ramach planowanej inwestycji na niespełna kilometrowym odcinku zostanie wykonana m.in. nowa nawierzchnia drogi wraz z jej poszerzeniem do 5,5 m.b., chodnik, regulacja odwodnienia, przebudowa zjazdów, wymiana istniejącego materiału przepustu pod koroną drogi.

Po przeprowadzeniu zaplanowanych prac droga zyska normatywny charakter. Wykonanie nowej szerszej nawierzchni jezdni oraz budowa chodnika dla pieszych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz znacząco poprawi komfort jazdy podróżującym.

 – Droga ta jest wykorzystywana jako alternatywny przejazd w razie kolizji na DK 28. Poszerzenie jezdni i budowa chodnika pozwoli na selekcję ruchu pieszego od kołowego i poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi. – mówił starosta Adam Pawluś.

Wartość zadania to 1 997 954 złotych, przy dofinansowaniu z Gminy Jasło w wysokości 950 000 zł. Pozostały wkład, ponad milion złotych, to środki własne Powiatu Jasielskiego.

Planowany termin zakończenia inwestycji, to listopad 2022 r.             

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły