wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Prace przy budowie nowych dróg w Jaśle już się rozpoczęły

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na rozpoczęcie prac przy budowie dwóch nowych dróg w Jaśle. Jedna powstaje na osiedlu Gądki, druga w strefie warzyckiej, obydwie mają zostać oddane do użytku jeszcze przed końcem tego roku.

Wartość obydwu zadań wynosi w sumie 13,5 mln zł, przy czy na budowę drogi na osiedlu Gądki przeznaczono 3,5 mln zł, natomiast na drogę w strefie warzyckiej blisko 10 mln zł.

Osiedle Gądki

Droga na osiedlu Gądki, łączyć będzie nowo wybudowany most z ul. Słoneczną. Poprawi to obecne połączenie drogowe w tym rejonie, a przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych, odciążając istniejący ruch drogowy na odcinku ul. Gądki. Termin wykonania upływa przed końcem listopada br.

Nowa droga na osiedlu Gądki w Jaśle
Osiedle Gądki

Wartość inwestycji to ponad 3,5 mln zł, środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład (95%) oraz z budżetu miasta (5%). Prace, które wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle, obejmują: budowę drogi o długości 592 m wraz z lewostronną ścieżką pieszo-rowerową; budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego, sieci elektroenergetycznej, a także rozbiórkę sieci elektroenergetycznej napowietrznej kolidującej z budową, przebudowę przyłączy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Nowa droga w Strefie warzyckiej w Jaśle
Strefa warzycka

Strefa warzycka

Z kolei do końca września br. na terenie warzyckiej strefy inwestycyjnej ma powstać nowa droga o długości 1,2 km, która będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego (skrzyżowanie). Ma ona również posiadać ścieżkę rowerową, chodnik, zjazdy, być oświetlona, a przede wszystkim posiadać parametry techniczne umożliwiające poruszanie się po niej samochodów ciężarowych (bliskość zakładów produkcyjnych). Co ważne budowa nowej drogi wymusiła również konieczność zaprojektowania czterech przepustów drogowych na istniejących ciekach wodnych, co znacznie podwyższyło koszty inwestycji.

Nowa droga w Strefie warzyckiej w Jaśle
Strefa warzycka

Wartość zadania to 10 mln zł, przy czym niemal 6,6 mln zł pochodzi Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 (85 %) i budżet państwa (15%), natomiast 3,5 mln zł to wkład Miasta Jasła. Wykonawcą prac jest również Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły