wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Prace przy budowie mostu na Gądkach już trwają

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Już widać pierwsze efekty prac przy budowie mostu na osiedlu Gądki. Długo wyczekiwana inwestycja, która poprawi dostępność komunikacyjną w tej części miasta, ma zostać zakończona w październiku przyszłego roku.

Most, który umożliwi samochodową przeprawę przez rzekę Wisłokę, powstanie około 100 metrów od istniejącej kładki. Będzie miał nośność 30 ton, długość  115 metrów, 3 przęsła i 9 metrową jezdnię z jednostronnym chodnikiem. Wartość inwestycji to 8,6 mln zł, z czego 4 mln zł pokryte zostanie z dofinansowania uzyskanego z Funduszu Dróg Samorządowych.

 – W końcu uda się poprawić dostępność komunikacyjną w tym regionie, tak by mieszkańcy o wiele szybciej mogli dostać się do centrum miasta, a także, co najważniejsze, by o wiele szybciej na to osiedle dotarły służby ratowniczepodkreśla Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Prace budowlane zlecono  wyłonionej w przetargu firmie REMOST z Dębicy. W ramach inwestycji zaplanowano: budowę mostu i dojazdów (dł. ok. 190 m), budowę włączenia  do ul. Chopina i ul. Gadki, budowę drogi najazdowej na nowo powstający most (pomiędzy ul. Chopina oraz ul. Gądki),  umocnienia brzegów rzeki, budowę oraz przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych, a także budowę sieci oświetlenia i kanalizacji deszczowej oraz przebudowę infrastruktury technicznej.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły