wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pozytywna opinia Zarządu Powiatu w Jaśle dla Koncepcji Programowej obwodnic Brzostku i Kołaczyc

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zarząd Powiatu w Jaśle pozytywnie zaopiniował , na etapie Koncepcji Programowej, inwestycję drogową pn. „Część 2: Budowa obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73, o długości około 13,4 kilometra.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie zwróciła się w dniu 4 lipca br., przez pełnomocnika, do Zarządu Powiatu w Jaśle o wydanie wstępnej opinii Koncepcji Programowej obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73, o długości ok. 13,4 km.

Zarząd Powiatu, na posiedzeniu w dniu 7 lipca 2023 r., zapoznał się z wnioskiem oraz złożonymi załącznikami, w tym z rozwiązaniami skrzyżowań projektowanej obwodnicy z drogami powiatowymi nr 1321R oraz nr 1835R i postanowił wydać opinie pozytywną.

Pozytywna opinia Zarządu Powiatu w Jaśle dla Koncepcji Programowej obwodnic Brzostku i Kołaczyc

Na ternie powiatu jasielskiego droga krajowa nr 73 będzie miała dwa skrzyżowania z drogami powiatowymi:

 – w miejscowości Błażkowa, z drogą powiatową nr 1321R Błażkowa – Skurowa. Obecnie ta droga jest wąska i powiat planuje poszerzenie jej do klasy „Z”, wraz z częściową zmianą jej przebiegu.

– w miejscowości Kłodawa, z droga powiatową nr 1835R Kłodawa – Brzyska – Brzyska przez wieś. Droga ta stanowić będzie główny węzeł komunikacyjny dla mieszkańców gmin: Kołaczyce i Brzyska.

W miejscowości Ujazd jest skrzyżowanie z drogą gminną nr 113211R, która łączy się w odległości ok. 200 metrów z drogą powiatową nr 1313R. Powiat Jasielski zamierza podnieść klasę tego odcinka drogi do klasy „Z”, ponieważ łącznik ten ma duże znaczenie jako droga dojazdowa do „strefy gamrackiej” oraz mieszkańców okolicznych gmin.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły