wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pożyczka dla zadłużonych w Jaśle. Gdzie i jak ją uzyskać?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Posiadasz już jakieś zadłużenie, ale sytuacja zmusza Cię do zaciągnięcia kolejnej pożyczki czy kredytu w banku? Wiele osób znajduje się w podobnym położeniu i zadaje sobie pytanie, czy bieżące długi jakoś wpływają na możliwość uzyskanie następnych pożyczek i kredytów. Jeśli również się nad tym zastanawiasz, w poniższym artykule znajdziesz interesujące Cię odpowiedzi.

Bieżące zadłużenie a kolejne pożyczki

Mieszkańcy Jasła pożyczają pieniądze w bankach i parabankach na różne cele – z myślą o kupnie samochodu, lodówki, telewizora, na remont, wycieczkę czy nawet leki. Sytuacja, w której jedna osoba ma na koncie kilka zobowiązań, jest więc czymś powszechnym. To z kolei pozwala na stwierdzenie, że zadłużenie samo w sobie nie ogranicza możliwości zaciągania kolejnych pożyczek i kredytów, np. w serwisie sowafinansowa.pl. W niektórych przypadkach może ono jednak sprawiać trudności czy wręcz uniemożliwiać dalsze powiększanie salda zobowiązań.

Niezależnie od tego, w jakiej instytucji zamierzasz się zadłużyć – firmie pożyczkowej czy banku – nie istnieje coś takiego jak pożyczka 100 procent przyznawalności. Nawet jeśli interesują Cię niewielka kwoty, przedsiębiorstwa i instytucje bankowe mają obowiązek sprawdzenia Twojej zdolności kredytowej. W ramach weryfikacji wykonuje się różne czynności, których celem jest ocena Twojej wiarygodności i stabilności finansowej pod kątem obciążenia Twojego budżetu ratą zadłużenia.

Negatywna historia kredytowa uniemożliwia kolejne zadłużenie

Jeżeli w wyniku badania zdolności kredytowej okaże się, że osiągasz zbyt niskie dochody jak na pożądaną kwotę pieniędzy, Twój wniosek zostanie odrzucony. Podobnie stanie się wówczas, gdy przekraczasz limit wieku (wyjątkiem jest kredyt dla emeryta, który ma 85 lat) lub okaże się, że historia Twojego wcześniejszego zadłużenia obejmuje niespłacone zobowiązania. Widząc, że na Twoim koncie w BIK widnieją nieuregulowane i przeterminowane pożyczki i kredyty, możesz mieć pewność, że każdy bank i wszystkie firmy odrzucą Twój wniosek o udzielenie dodatkowych środków. Dotyczy to nawet tzw. pożyczek bez BIK.

Nawet jeśli uda Ci się w Jaśle lub przez internet, np. na stronie https://sowafinansowa.pl/ranking-pozyczek-100-zl/ znaleźć ofertę reklamowaną jako „bez BIK”, nie znaczy to, że nie obejmuje ona analizy historii Twojego zadłużenia. Jak najbardziej zostanie ona sprawdzona, tylko że w innych bazach, a nie BIK. Istnieją bowiem różne rejestry, choć właśnie Biuro Informacji Kredytowej cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Jak w takim razie w razie potrzeby mają postępować osoby ze złą historią kredytową, które poszukują pożyczki czy kredytu? Czy muszą się pogodzić z tym, że nie mają szans na uzyskanie środków?

Pożyczki prywatne dla osób ze złą historią kredytową

Co prawda ofert proponowanych przez banki i firmy pożyczkowe, np. tych, które obejmuje ranking pożyczek na 2000 zł, nie da się pozyskać w przypadku ludzi złą historią zadłużenia, ale mogą oni skorzystać z pożyczek prywatnych, czyli udzielanych przez osoby indywidualnie, a nie przedsiębiorstwa czy instytucje. Tego rodzaju oferty można znaleźć np. na słupach ogłoszeniowych w Jaśle albo w popularnych serwisach internetowych. Na czym one polegają?

Specyfiką pożyczek prywatnych jest dowolność warunków. Wyłącznie od porozumienia pomiędzy stronami zależy takie aspekt jak m.in. wysokość oprocentowania, katalog zastosowanych zabezpieczeń czy wymagania formalne w stosunku do pożyczkobiorcy. Historia zadłużenia może być pominięta, choć oczywiście pożyczkodawca ma prawo do jej sprawdzenia i uzależnienia od niej finansowania.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły