wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Pozwólcie, że zabiorę Was do Świata Magii, wypełnionego po brzegi nostalgią i refleksją”.

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Wystawa fotografii w Strzyżowie rozpoczęła się 04.01.2019 r. i trwała aż do 22.02.2019 r.

Wydarzenie zakończenia wystawy było dla mnie szczególne z kilku względów. Po pierwsze prezentowaliśmy trzy nowe fotografie, które będą teraz częścią projektu. Po drugie na finiszu pojawił się wybieg i modelki, które prezentowały kreacje widoczne na zdjęciach. Przygotowania do zakończenia wystawy trwały przez miesiąc. Codziennie pracowaliśmy nad tym, aby każdy szczegół dopięty był na „ostatni guzik”.

Urszula Kaczor – autorka projektu
- Reklama -

Modelkami pokazu były uczennice strzyżowskich szkół oraz osoby już pracujące, którym spodobał się projekt i zapragnęły stać się jego częścią.

Fot. Mariusz Dziedzic

Co tydzień autorka wraz z modelkami spotykała się w Galerii, aby ćwiczyć poruszanie się na wybiegu. Dziewczyny bardzo wytrwale i konsekwentnie pracowały nad każdą częścią swojego ciała, aby ta poruszała się na wybiegu tak jak wymaga tego kreacja.

Fot. Mariusz Dziedzic

Było widać postępy! Moje modelki bardzo mocno przyłożyły się do projektu z czego jestem ogromnie szczęśliwa. Widać, że ćwiczyły w domu i poświęciły temu wiele swojego wolnego czasu. Jestem z nich niesamowicie dumna, ponieważ, gdy wyszły już na wybieg wyglądały tak pięknie, że nie jednej osobie serce drżało.

Urszula Kaczor – autorka projektu
Fot. Mariusz Dziedzic

Modelkami była: Katarzyna Małtosz, Magdalena Kazalska, Julia Ruszała, Julia Wójcik, Izabela Fic, Ola Midura, Agnieszka Hnatio, Kamila Rec, Gabriela Pieczek, Paulina Grela, Paulina Majocha, Dagmara Midura, Agata Uryjasz i Anna Kazalska.

Fot. Mariusz Dziedzic

Katarzyna Gerlak wraz ze swoją ekipą stworzyła cudne makijaże na twarzach modelek. W dzień pokazu pracowała 6 godzin bez przerwy po to, aby każda dziewczyna wyglądała wyjątkowo.

Fot. Mariusz Dziedzic

Dla mnie makijaże były wspaniałe! Gdy modelki kolejno przychodziły do mnie, aby pokazać się jak wyglądają byłam oszołomiona! Czary, które wykonała Katarzyna, Aneta Iskrzycka i Sylwia Nowak dla mnie są numerem jeden!

Urszula Kaczor – autorka projektu
Fot. Mariusz Dziedzic

Magie na włosach modelek stworzyły uczennice Zespołu Szkół Mechanicznych z Rzeszowa, które uczęszczają do tej szkoły na profil fryzjerski do II klasy. Była to: Angelika Grobelna, Katarzyna Ślemp, Wioletta Leniart, Martyna Jakubowska, Wiktoria Świątek.

Fot. Mariusz Dziedzic

Jestem niesamowicie zadowolona z fryzjerek. Dziewczęta przyjechały kilka tygodni wcześniej na próbę do Strzyżowa, zobaczyły obrazy oraz modelki. Następnie naszkicowały projekty fryzur i gdy przyjechały na miejsce w dzień pokazu spokojnie ze swoim harmonogramem pracowały. Nie dawałam im żadnych wytycznych co do wyglądu fryzur. Miały wolą rękę i wykorzystały to na 100%.
Pracę z modelkami, fryzjerkami oraz kosmetyczkami uważam za ogromny sukces. Każda z dziewczyn super dogadywała się z pozostałą grupą. Wszystkie były pomocne i mocno zaangażowane. Myślę, że gdyby nie było mnie na miejscu z nimi to na pewno poradziłyby sobie również dobrze, bo momentami wydawało mi się, że im przeszkadzam. Organizacja z ich strony była na 100%”


Urszula Kaczor – autorka projektu

Galeria Miejska jest filią Samorządowego Muzeum Ziemi Strzyżowskiej, które mieści się przy ul. Łukasiewicza 10.

Fot. Mariusz Dziedzic

Dyrektorem jest Pani Monika Bober, która bardzo ciepło przyjęła autorów projektu. Mogliśmy tworzyć i kreować bez zahamowań.

Fot. Mariusz Dziedzic

Galerie Miejska w dniu wydarzenia odwiedziło około 100 osób. Finisaż otworzyła Pani Dyrektor Monika Bober zapraszając autorów projektu na scenę (Urszula Kaczor i Waldemar van Deurse).

Fot. Mariusz Dziedzic

Widzowie przenieśli się w trzy-etapową podróż do Świata Magii.

Na początku wyświetlany był film, który został stworzony specjalnie na potrzeby projektu. Film opisywał każdą z fotografii, która należy do „Adventures in Wonderland”. Przy tym autorzy opowiedzieli kilka słów o tym czym jest projekt i po co został przygotowany.

Fot. Mariusz Dziedzic

Kolejno rozpoczął się pokaz kreacji. Był to długo wyczekiwany moment dla gości. Charakteryzacje modelek, dym, makijaże, fryzury, muzyka i światła sprawiły, że widzowie przeżywali chwile wzruszenia i radości.

Fot. Mariusz Dziedzic

Kolejnym trzecim etapem było zaproszenie gości do drugiego pomieszczenia, gdzie czekał na nich poczęstunek oraz makiety, które przedstawiały cały etap backstage każdej fotografii.

Fot. Mariusz Dziedzic

Tutaj niezwykle ważnym etapem było odkrycie i przedstawienie nowych fotografii, przy których stworzeniu pracowała uznawana w świecie fryzjerka – Katarzyna Złamaniec.

Fot. Mariusz Dziedzic

Dodatkową atrakcją dla gości była możliwość zrobienia sobie zdjęć z modelkami, które wyglądały jak gdyby były „wyciągnięte” ze zdjęcia.

Fot. Mariusz Dziedzic

Poza tym dla osób, które nie mogły pojawić się w Galerii nadawaliśmy na żywo na Facebooku „Adventures in Wonderland” oraz „Muzeum Ziemi Strzyżowskiej”. Live prowadziła Justyna Pytko.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły