wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Powiat Jasło podejmuje działania w związku z koronawirusem

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W dniu 27 marca br. Zarząd Powiatu podjął uchwałę do zmiany projektu uchwały budżetowej o zabezpieczeniu środków finansowych w wysokości 100 tys. zł na zadanie pn.: „Przebudowa budynku warsztatowo – garażowo – socjalnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na potrzeby ratowników medycznych oraz kierowców ratowników w związku ze stanem epidemii”. Potrzeba przebudowy wynika z zaleceń w związku ze zwalczaniem zakażenia i zapobieganiu rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS – CoV – 2.

Zarząd obradował na ten temat w dniu 23 marca br. i wspólnie z Michałem Burbelką, Dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, ustalił zakres dodatkowego wniosku do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego o przeznaczenie 300 tys. zł na przeprowadzenie prac polegających na dostosowaniu tych pomieszczeń w taki sposób, aby zapewnić ratownikom medycznym oraz kierowcom ratowników niezbędne warunki sanitarne.

Jak poinformował Kierownik Działu Transportu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Bogusław Gucwa –W obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem rozprzestrzeniania się na terenie naszego kraju, w tym woj. podkarpackiego, koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego niebezpieczną dla zdrowia lub życia chorobę COVID-19, konieczne jest zagwarantowanie ratownikom medycznym oraz kierowcom ratowników znacznie lepszych, niż obecne, warunków sanitarnych i socjalnych w celu poprawy komfortu ich pracy, a tym samym zminimalizowania ryzyka zarażenia.

Jest to szczególnie istotne nie tylko dla zapewnienia należytego bezpieczeństwa im samym oraz członkom ich rodzin, ale także mieszkańców powiatu jasielskiego.

Poprawa warunków sanitarnych i socjalnych zostanie zwiększona poprzez zagospodarowanie pomieszczenia o powierzchni ok. 58 m2, w którym znajdował się warsztat do naprawy samochodów, a który obecnie pozostaje niewykorzystany. Z uwagi na aktualną sytuację, przeprowadzenie tych prac jest konieczne i uzasadnione, dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pracowników ratownictwa medycznego.

Zarząd zadecydował o podjęciu autopoprawki do projektu uchwały Rady Powiatu w Jaśle w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 r., która planowana jest do podjęcia na zwołanej na dzień 3 kwietnia br. Sesji Rady Powiatu. Autopoprawka polega na utworzeniu powyższego zadania inwestycyjnego i przekazania dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle dotacji w wysokości 100 tys. zł na jego realizację.

Składam podziękowania ratownikom medycznym i kierowcom za ich pracę i poświecenie na rzecz ratowania zdrowia i życia mieszkańców naszego powiatu na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Zapewnienie niezbędnych warunków sanitarnych dla nich jest konieczne zarówno dla ich dobra jak i nas wszystkich. – powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.

Michał Burbelka, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle podziękował Zarządowi Powiatu za podjęcie tej decyzji.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
bodzio
27 marca, 2020 18:14

w końcu ktoś pomyślał o tych co najbardziej się narażają !!

zoo
28 marca, 2020 13:22

trzeba ogłosić stan nadzwyczajny i mocneij zaatakować tego wirusa

Xyz
28 marca, 2020 21:54

Trzeba było epidemii, żeby wreszcie „na garażach” coś zmieniło się na lepsze!

- Reklama -

Ostatnie artykuły