wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Powiat Jasło. Droga w Brzyskach ma nową nawierzchnię

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

23 sierpnia 2021 r. oddano do użytku niemal kilometrowy odcinek nowo wyremontowanej drogi powiatowej Nr 1835R Kołaczyce-Brzyska-Brzyska przez wieś w miejscowości Brzyska.

Remont polegał na wykonaniu podbudowy i poprawie zniszczonej nawierzchni drogi. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych w Jaśle.

Kosz realizacji zadania to 379 817, 85 zł, w tym wsparcie finansowe od Gminy Brzyska w wysokości 180 000 zł.

Wyremontowany odcinek drogi Kołaczyce-Brzyska-Brzyska przez wieś

– Dzięki środkom które przekazała Gmina Brzyska z inicjatywy Wójta udało się wyremontować ostatni fragment drogi Kołaczyce – Brzyska – Brzyska przez wieś. – powiedział Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował Wójtowi Gminy Brzyska Rafałowi Papciakowi, Przewodniczącemu i Radnym Gminy za dobra współpracę i wsparcie finansowe w remoncie drogi.

– Panie Wójcie dziękuje za te środki, dziękuje przewodniczącemu i całej Radzie Gminy Brzyska. Mam nadzieję ze efektem naszej  współpracy będą kolejne drogi. Planujemy w przyszłym roku zrealizować kilometrowy odcinek przebudowy drogi we Wróblowej i oczywiście inne zadania, które będą możliwe do realizacji w połączeniu środków budżetowych. Jeszcze raz serdecznie dziękuje! – mówił Starosta Adam Pawluś

Wójt Gminy Brzyska podziękował Staroście Jasielskiemu

Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak podziękował z kolei Staroście Jasielskiemu, Radnym Powiatowym i Radnym Gminy Brzyska, którzy udzielili tego wsparcia. Podkreślił, że to z inicjatywy Starosty Adama Pawlusia droga, zamiast łatania w niej dziur, zyskała nową nawierzchnię. Dzięki temu będzie bezpieczna, komfortowa i będzie służyć wszystkim mieszkańcom.

Wójt Gminy Brzyska Rafał Papcia i Starosta Jasielski Adam Pawluś

– Ja również dziękuję Panu Staroście, Radnym Powiatowym i przede wszystkim Radnym Rady Gminy Brzyska, którzy udzielili tego wsparcia finansowego. Dziękuję Panu Staroście ze względu na to, że to była jego inicjatywa, to on wyszedł z takim pomysłem, żeby zamiast naprawiania dziur na tej drodze po prostu wspólnymi silami naprawić to w taki sposób, żeby nie było to zwykle łatanie tylko nowa nawierzchnia. Myślę, że będzie ona doskonale służyć mieszkańcom naszej gminy, a także mieszkańcom całego powiatu.

Wójt zwrócił także uwagę na znaczenie wyremontowanego odcinka drogi pod względem turystycznym.

– Jest tutaj trasa na Górę Liwocz, można dojechać nią przez pętlę a następnie do źródełka wody siarkowej, więc ta droga jest mieszkańcom bardzo potrzebna.

Na koniec przypomniał jeszcze o złożonym wniosku do Funduszu Dróg Samorządowych odnośnie drogi we Wróblowej.

Poświęcenie drogi w Brzyskach

– Dziękuję Panu Staroście również za tegoroczną inicjatywę złożenia wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych odnośnie Wróblowej. Tam też jest bardzo potrzebny remont nawierzchni i potrzebny jest chodnik. Pan Starosta wspiera naszą gminę bardzo mocno, za co jeszcze raz serdecznie mu dziękuję.

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Jasielski Adam Pawluś, Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak, Radni Rady Powiatu w Jaśle – Magdalena Stasiowska, Ryszard Papciak i Sławomir Madejczyk, Przewodniczący Rady Gminy Józef Madejczyk, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brzyska Józef Nocek, Radni Gminy Brzyska Ryszard Żygłowicz, Jan Mszyca i Jan Czech, Sołtys wsi Brzyska Piotr Węgrzyn, Dyrektor PZD w Jaśle Katarzyna Kaszowicz, Inspektor nadzoru PZD w Jaśle Zbigniew Abratowski oraz Inspektor SP w Jaśle Ryszard Żygłowicz.

Uroczystego poświęcenia wyremontowanego odcinka drogi dokonał ks. Waldemar Krzeszowski z Parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach.

- Reklama -

Podobne artykuły

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
25 sierpnia, 2021 13:58

od dłuższego czasu na drogach fotografuje się 13 kmiotów. Przypadek ? Nie sądze

Zeubiusz
25 sierpnia, 2021 14:21
Odpowiedź na  Joanna

Ale, że co? Pechowa liczba kmiotów? Powinien dołączyć jeszcze jakiś kmiot ich nie brakuje, ale nie bądźmy tacy przesądni 🙂

Przecinacz wstążek
25 sierpnia, 2021 14:57

Dobrze, że wszyscy się zmieścili na szerokości drogi, bo w Jaśle był z tym problem.

Mieszkaniec
25 sierpnia, 2021 15:02

Gratuluję wójtowi i radzie gminy,że pieniadze przeznaczone dla gminy, na remont lub wgl budowe dróg gminnych ofiarowali na drogę powiatową…a pawlus się smieje i zdjecia se robi. A my nadal placmy podatek na fundusz drog powiatowych.

Pawel
25 sierpnia, 2021 10:12

Jak była dziurawa droga to szaleli tam starymi golfami to teraz będzie masakra

Olg
25 sierpnia, 2021 13:54
Odpowiedź na  Pawel

Taaak powinni całkiem zedrzeć asfalt i by wszyscy dorożkami jeździli i było by bezpiecznie!

- Reklama -

Ostatnie artykuły