wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Powiat jasielski zabiega o drogę szybkiego ruchu Jasło – Krosno – Miejsce Piastowe

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

21 marca Zarząd Powiatu w Jaśle przyjął oficjalne stanowisko w sprawie budowy drogi dwujezdniowej Trzcinica – Krosno Lotnisko – Miejsce Piastowe, o parametrach drogi klasy S. Powiat jasielski posiada już koncepcję programowo-planistyczną nowej drogi.

Stanowisko Zarządu zostało skierowane do Ministra Infrastruktury z prośbą o uwzględnienie we wszystkich dokumentacjach planistycznych i strategicznych na szczeblu krajowym. Zostało również przesłane do Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Rzeszowie, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz samorządów, przez które będzie przebiegać planowana droga klasy S.

Zarząd Powiatu w Jaśle uzasadnia, że droga szybkiego ruchu Jasło – Krosno – węzeł S19 w Miejscu Piastowym wraz z rozbudowanym odcinkiem drogi krajowej nr 73 stanowiłaby alternatywne połączenie południowo-zachodnich terenów województwa podkarpackiego z siecią autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do rozwoju tych regionów.

– Obecnie DK nr 28 na terenie miasta Jasła ma charakter uliczny wpisany w gęstą zabudowę mieszkaniową, co nie daje możliwości jej przebudowy lub rozbudowy. Na kolejnych odcinkach dk 28 w miejscowościach prowadzących bezpośrednio w kierunku miasta Krosna sytuacja jest również problematyczna. Biorąc pod uwagę powyższe najtrafniejszym rozwiązaniem wydaje się być zaproponowane nowe połączenie drogowe o parametrach drogi klasy S na odcinku Trzcinica – Krosno Lądowisko – Miejsce Piastowe – wyjaśnia Zarząd Powiatu w Jaśle.

Wszelkie uwagi dotyczące w/w stanowiska należy kierować na adres e-mail: starosta@powiat.jaslo.pl

Stanowisko ZPJ ws. DK 28 Jasło – Krosno – Miejsce Piastowe – pdf

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Maks
24 marca, 2022 13:43

Proponuję aby zanim coś wrysujeciw wprawdzie na Google co już jest zabudowane kolejny projekt który ma gdzieś że tam stoją nowe domy

Tomek
30 marca, 2022 11:59
Odpowiedź na  Maks

Prawda, ale urzędników to nie interesuje. To są bezmyślni ludzie, jednozadaniowi bez wyobraźni.

- Reklama -

Ostatnie artykuły