wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Powiat Jasielski z Nieba – Słowak przygotowuje książkę ze zdjęciami lotniczymi o Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

21.03.2022 grupa lotnicza ze Słowacji, oczarowana pięknem Polski, przygotowuje pierwszą książkę ze zdjęciami lotniczymi o Jaśle. Tą wyjątkową publikację będziecie mogli zobaczyć już wkrótce a lotnicze widoki pomogą w rozwojowi ruchu turystycznego tego regionu.

Załoga samolotu wraz z pomysłodawcą tego wydarzenia, Milanem Paprčkom, intensywnie pracuje na tym, aby w listopadzie 2023 mogła przedstawić najciekawsze widoki regionu z lotu ptaka.

Moją wizją jest zaprezentowanie ludziom wyjątkowego spojrzenia na kraj. Nie pochodzę z rodziny lotniczej, zostałem pilotem samolotu dopiero po trzydziestce. Przedtem dosyć długo żyłem jako zwykły “ziemianin” i dobrze pamiętam, jakie cudowne były moje pierwsze loty i widoki z lotu ptaka. Od tej pory latam setki godzin rocznie i robię dużo zdjęć i filmów podczas lotów. Zaowocowało to ogromną liczbą fotografii a także prawdopodobnie największą ilością wydanych książek lotniczych na świecie – mówi Milan Paprčka, pilot oraz autor fotografii.

Milan Paprčkom - zdjęcia lotnicze

Grupa lotnicza ma na koncie już ponad 200 książek fotografii lotniczych z Czech i Słowacji. I tym razem zachwyciło ich piękność Polski, w szczególności ziemi jasielskiej.

– Po tym jak poznałem z nieba rodzinną Słowację i sąsiednie Czechy, oczarowała mnie Polska. Szczególnie zaciekawił mnie zupełni innych charakter krajobrazu rolniczego i miejskiego niż u nas a także przepiękne, niezwykłe dla mnie zabytki sakralne. Bardzo się cieszę, że w najbliższych latach będę dużo latać w północnym kierunku i szczegółowo poznam całą Polskę. Jestem przekonany, że swoim fotografiami i filmami video przedstawię ją także samym Polakom, którzy będą ją poznawać wraz ze mną z nieba – dodaje.

Zdjęcia z powiatu jasielskiego planuje udostępnić publiczności w książce zatytułowanej „Powiat Jasielski z Nieba”, w której czytelnik znajdzie zabytki oddychające dawną historią, niepowtarzalną przyrodę, a także nutę nowoczesności w postaci budynków i obiektów szkolnych, szpitali, samorządów i firm.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły