wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Powiat jasielski opracuje dokumentację na budowę obwodnicy Nowego Żmigrodu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powiat Jasielski podpisał w środę 1 czerwca umowę z Województwem Podkarpackim, na mocy której w imieniu województwa przeprowadzi procedurę opracowania dokumentacji na budowę obwodnicy Nowego Żmigrodu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 993.

W imieniu Województwa Podkarpackiego umowę podpisali: Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa i Stanisław Kruczek – Członek Zarządu, natomiast w imieniu Powiatu Jasielskiego: Adam Pawluś – Starosta Jasielski i Stanisław Pankiewicz – Wicestarosta.

Zgodnie z podpisaną umową powiat ma opracować dokumentację projektową i uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa obwodnicy Nowego Żmigrodu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 993”. Szacowany koszt jej opracowania to 200 tys. zł.

Obwodnica zmienia przebieg drogi wojewódzkiej 993 od skrzyżowania z drogą wojewódzką 992 do włączenia w okolicy zakładu JAFAR. Będzie miała długość około 1,1 km. Zlokalizowanie jej wzdłuż potoku Niegłoszcz pozwoli na niwelację różnicy poziomów do około 15 m, podczas gdy obecny przebieg drogi posiada różnicę 19 metrów na odcinku o długości ok. 230 m.

Projektowana obwodnica  posiadać będzie klasę drogi G. Przewiduje się w jej ciągu 2 przepusty na potoku Niegłoszcz oraz odcinek drogi serwisowej o długości ok. 400 m po stronie wschodniej. Obecnie istniejąca droga gminna zapewni dojazd do nieruchomości po zachodniej stronie.

– Ta długo wyczekiwana  przez mieszkańców inwestycja, która dzięki dobrej współpracy z samorządem Województwa Podkarpackiego i Gminą Nowy Żmigród ma szansę na realizację, w znacznym stopniu odciąży ruch w centrum Nowego Żmigrodu od samochodów ciężarowych i ruchu tranzytowego, a przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo mieszkańców – mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Przypominamy, że Rada Powiatu w Jaśle zabezpieczyła w budżecie 200 tys. zł na wykonanie w bieżącym roku dokumentacji projektowej budowy tej obwodnicy.

Przygotowany projekt może mieć możliwość realizacji z programu transgranicznego PL-SK, we współpracy z Województwem Preszowskim.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły