wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Powiat jasielski na podium Parady Konnej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powożący z powiatu jasielskiego bardzo dobrze spisali się podczas konkursów sportowych powożenia zaprzęgami parokonnymi, jakie odbyły się podczas XV Parady Konnej w Żarówce (Gm. Radomyśl Wielki, pow. mielecki).

W niedzielę, 2 czerwca, do Żarówki zjechali powożący z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Tradycyjnie głównym punktem imprezy były sportowe konkursy powożenia zaprzęgami. W konkursie zaprzęgów parokonnych koni małych drugie miejsce zajął Stanisław Stasiowski z m. Bieździedza (pow. jasielski) z luzakiem Bartłomiejem Woźnicą. Trzecia lokata przypadła Bartłomiejowi Woźnicy z luzaczką Agnieszką Woźnicą, także z m. Bieździedza. Tuż za podium znalazł się Kazimierz Jachym z Nawsia Kołaczyckiego.

Powiat jasielski na podium Parady Konnej

W konkursie zaprzęgów parokonnych, ale końmi dużymi trzecie miejsce zajął Stanisław Stasiowski.

Powiat jasielski na podium Parady Konnej

Organizatorami wydarzenia były: Rada Sołecka w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Koło Gospodyń Wiejskich i OSP w Żarówce. Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Starosta Powiatu Mieleckiego.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły