wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ponad 338 tys. zł dla powiatu jasielskiego w ramach Konkursu Grantowego „Cyfrowy Powiat”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powiat jasielski pozyskał ponad 338 tys. zł w ramach Konkursu Grantowego „Cyfrowy Powiat”. Fundusze zostaną wykorzystane na rozwój cyfrowy Powiatu Jasielskiego oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. 

W efekcie realizacji przedsięwzięcia grantowego zostanie zwiększona dostępność cyfrowa dla petentów oraz w komunikacji z innymi urzędami.

Pandemia COVID-19 pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Wiele urzędów, w tym także Starostwo Powiatowe w Jaśle szybko i sprawnie przeniosło swoje działanie do sieci zapewniając ciągłość pracy oraz dostępność dla obywateli.

Dostępność urzędów w sposób zdalny wymusza zmianę w podejściu do kluczowych systemów informatycznych, co wiąże się z koniecznością wyposażenia jednostek samorządu terytorialnego w niezbędny sprzęt IT oraz oprogramowanie i licencje. Realizacja wysokiego poziomu e-usług wymaga nie tylko dostępu do profesjonalnego sprzętu ale również przeszkolonej kadry oraz zapewnienia bezpieczeństwa realizacji usług w sieci.

W ramach Projektu zostanie rozbudowany główny serwer urzędu oraz zakupiony sprzęt i usługi umożliwiające dalszą cyfryzację starostwa.

Planujemy zmodernizować strukturę IT w urzędzie poprzez zakup urządzeń sieciowych oraz osprzętu nowszej generacji pozwalającego na przyłączenie szerokopasmowego Internetu. Warto przy tym podkreślić, że przyznany grant nie tylko pozwoli na zakup nowocześniejszego, bardziej sprawnego sprzętu lecz także na edukację cyfrową pracowników JST a także pełną analizę stanu cyberbezpieczeństwa oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Dzięki pozyskanemu grantowi e-usługi staną się jeszcze sprawniejsze, tym bardziej że zainteresowanie mieszkańców oraz przedsiębiorców tego typu usługami jest wysokie. Dodatkowo należy sądzić, że w miarę powiększania oferty oraz wzrostu jakości e-usług trend ten będzie rosnący.

W ramach konkursu „Cyfrowy Powiat”, zorganizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, samorząd powiatowy otrzymał na powyższe cele kwotę 338 589,00 zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły