wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pomysł na obwodnicę Nowego Żmigrodu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zarząd Powiatu w Jaśle ma pomysł na obwodnicę Nowego Żmigrodu. Obwodnica ma przebiegać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice – Dukla.

Obwodnica zmienia przebieg drogi wojewódzkiej 993 od skrzyżowania z drogą wojewódzką 992 do włączenia w okolicy zakładu JAFAR. Nowy przebieg jest zlokalizowany wzdłuż potoku Niegłoszcz w oddaleniu od zabudowy mieszkaniowej. Dodatkowo różnica poziomów na obwodnicy o długości ok. 1,1 km wynosi około 15 m, podczas gdy obecny przebieg drogi posiada różnicę 19 metrów
w pionie na odcinku o długości ok. 230 m.

Projektowana obwodnica  posiadać będzie klasę drogi G. Przewiduje się 2 przepusty na potoku Niegłoszcz oraz odcinek drogi serwisowej o długości ok. 400 m po stronie wschodniej obwodnicy. Obecnie istniejąca droga gminna zapewni dojazd do nieruchomości po zachodniej stronie. Jak słusznie stwierdził Pan Grzegorz Pers – radny powiatu jasielskiego – „Planowana budowa obwodnicy odciąży w znacznym stopniu ruch samochodów ciężarowych przez centrum Nowego Żmigrodu. To długo oczekiwana  inwestycja przez mieszkańców Gminy”.

Powiat Jasielski zamierza wykonać projekt przy wsparciu finansowym Gminy Nowy Żmigród i zrealizować go w ramach programu transgranicznego Polska – Słowacja.  

Koncepcja została skierowana do konsultacji z Zarządem Województwa Podkarpackiego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły