wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policjant z Jasła zajął wysokie miejsce w zawodach „Susz Triathlon 2022”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na początku lipca, w Suszu na Warmii i Mazurach, odbyła się kolejna edycja zawodów triathlonowych „Susz Triathlon 2022”. W rywalizacji uczestniczyło około 1000 zawodników z całego kraju, w tym także reprezentujący jasielską komendę Policji asp. szt. Łukasz Machowski. Startując po raz pierwszy na dystansie ½ IRONMAN, zajął 5 miejsce wśród pozostałych reprezentantów służb mundurowych.

O zawodach triathlonowych w Suszu na Warmii i Mazurach słyszał każdy, kto uprawia tą wymagającą dyscyplinę sportową. To najstarsze i najbardziej rozpoznawalne imprezy sportowe w Polsce. Wieloletnia tradycja zawodów połączona z niepowtarzalnym klimatem powoduje, że Susz uznawany jest za nieformalną stolicę Polskiego Triathlonu. W dniach 1-3 lipca br., na Warmii i Mazurach odbyła się kolejna edycja zawodów, w której udział wzięło około 1000 uczestników. 

W mocno obsadzonej kategorii służb mundurowych, po raz pierwszy w zawodach, wystartował asp. szt. Łukasz Machowski – technik kryminalistyki jasielskiej komendy Policji, który przygodę z triathlonem zaczął w 2019 roku i dotychczas rywalizował na dużo krótszych dystansach. Decydując się na udział w Susz Triathlonie na dystansie ½ IRONMEN, miał do pokonania trasę pływacką na Jeziorze Suskim o długości 1,9 kilometra, 90 kilometrową trasę rowerową i prowadzącą do mety 21 kilometrową trasę biegową.

W trudnych upalnych warunkach pogodowych pokonał ten dystans w czasie 4 godz. 58 min. zajmując tym samym wysokie 5 miejsce.

Jasielski reprezentant mówi o triathlonie, że to ciężka, ale zarazem piękna dyscyplina sportowa, która wymaga wielu godzin treningów oraz różnych wyrzeczeń. Może ją uprawiać dzięki wsparciu najbliższych, którzy go w tym bardzo dopingują. Osiągnięty wynik dał mu dużą satysfakcję, ponieważ był to jego pierwszy start na dystansie ½ IRONMAN, do podium zabrakło zaledwie 3 minut, udało mu się jednak złamać barierę 5 godzin w tych upalnych ciężkich warunkach atmosferycznych. Za swój cel stawia sobie poprawienie osiągniętego rezultatu w przyszłym roku na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Suszu na dystansie ½ IRONMAN oraz pokonanie w przyszłości pełnego dystansu IRONMANA. 

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy sportowe.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesiek
12 lipca, 2022 09:05

Brawo, trzeba mieć mięśnie z żelaza, psychikę pewnie też. Mam szacunek dla ludzi którym się chce.

Justyna
12 lipca, 2022 09:14
Odpowiedź na  Wiesiek

To szalenie wymagający sport. Dobrze wiedzieć, że tacy ludzie są w policji. Wielkie brawa!!!

- Reklama -

Ostatnie artykuły