wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policjant z Jasła odznaczony orderem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Aspirant sztabowy Grzegorz Świędrych z komendy w Jaśle został odznaczony orderem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To ministerialna odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Funkcjonariusz oddał już ponad 21 litrów krwi!

– Wszyscy doskonale wiemy jaką wartość ma krew w sytuacji ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Jest wówczas bezcenna! Mimo takiej świadomości, często brakuje jej w bankach krwi. To właśnie dlatego wielu z nas otrzymuje informacje z prośbą o jej oddanie, a także bierze udział w organizowanych akcjach oddawania krwi. Także i funkcjonariusze policji chętnie odpowiadają na różne apele i włączają się w te szlachetne akcje. Aspirant sztabowy Grzegorz Świędrych z referatu patrolowo-interwencyjnego jasielskiej komendy Policji z honorowym krwiodawstwem związany jest już od 25 lat. – informuje jasielska policja.  

Policjant z Jasła odznaczony orderem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”
Fot. KPP Jasło

W miniony wtorek funkcjonariusz uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Odznaczenie dla policjanta z Jasła Grzegorza Świędrycha
Fot. KPP Jasło

Policjant oddał już ponad 21 litrów krwi. W minionych latach trzykrotnie był honorowany także odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – III, II i I stopnia.

Przyłączamy się do gratulacji jakie otrzymał od swoich koleżanek im kolegów policjantów i życzymy wszystkiego najlepszego!

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły