wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policjanci uratowali bezdomnego mężczyznę przed wychłodzeniem

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Policjanci z jasielskiej komendy interweniowali wobec bezdomnego mężczyzny, który przebywał w pustostanie. Z uwagi na niską temperaturę mężczyzna znajdował się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

W nocy, słupki rtęci na termometrach spadają nawet do -20°C. Taka temperatura niesie za sobą zagrożenie, szczególnie dla osób bezdomnych czy nietrzeźwych. Ze względu na niskie temperatury, są narażone na wychłodzenie organizmu.

We wtorek przed godz. 22, dyżurny jasielskiej jednostki skierował policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego, do pustostanu na ul. Lwowskiej w Jaśle. Ze zgłoszenia wynikało, że miała tam przebywać osoba bezdomna.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 31-latka. Był bardzo zziębnięty, dodatkowo nietrzeźwy – miał w organizmie ponad 2 promile. Ze względu na bardzo niską temperaturę, mundurowi doprowadzili mężczyznę do jasielskiej jednostki i umieścili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Tam w cieple, mógł spędzić noc i wytrzeźwieć.

Reakcja policjantów uchroniła 31-latka, przed zamarznięciem, które niewątpliwie groziło mu tej nocy.

Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Jeśli posiadamy informacje o miejscach przebywania osób bezdomnych, możemy skorzystać także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły