Policjanci z jasielskiej komendy prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku. W ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej pn. „ Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” mundurowi przypominają o bezpiecznych postawach i zachowaniach w trakcie wypoczynku nad zbiornikami wodnymi.

Bezpieczeństwo na wakacjach policja Jasło

Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywają się w szkołach i przedszkolach na terenie całego powiatu.  W działania prewencyjne pn. „Bezpieczne wakacje 2018” oraz “Kręci mnie bezpieczeństwo nad… wodą”, zaangażowani są policjanci wydziału prewencji, ruchu drgowego oraz dzielnicowi.

Bezpieczeństwo na wakacjach policja Jasło

Wczoraj policjanci z jasielskiej komendy, a także dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków w Dębowcu i Cieklinie. Z kolei funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach, zwracali uwagę młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem podczas pogadanki w Szkole Podstawowej w Bieździedzy. Niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji oprócz policyjnego radiowozu, był patrol konny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Bezpieczeństwo na wakacjach policja Jasło

Mundurowi przypominają najmłodszym zasady bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw oraz w ruchu drogowym, przestrzegają przed „obcym – niebezpiecznym”. Mówią, jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach. Policjanci szczególną uwagę poświęcają bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku i przekazują, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą lub w górach.

Bezpieczeństwo na wakacjach policja Jasło

W ramach programów “Bezpieczne wakacje” oraz “Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą”, policjanci nadal będą odwiedzać kolejne szkoły i przedszkola, by przypomnieć najmłodszym, że wakacje można spędzić bezpiecznie.

KPP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wprowadzić imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.