Policjanci przypominają o bezpieczeństwie na wakacjach

0
Bezpieczeństwo na wakacjach policja Jasło

Policjanci z jasielskiej komendy prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku. W ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej pn. „ Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” mundurowi przypominają o bezpiecznych postawach i zachowaniach w trakcie wypoczynku nad zbiornikami wodnymi.

Bezpieczeństwo na wakacjach policja Jasło

Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywają się w szkołach i przedszkolach na terenie całego powiatu.  W działania prewencyjne pn. „Bezpieczne wakacje 2018” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad… wodą”, zaangażowani są policjanci wydziału prewencji, ruchu drgowego oraz dzielnicowi.

Bezpieczeństwo na wakacjach policja Jasło

Wczoraj policjanci z jasielskiej komendy, a także dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków w Dębowcu i Cieklinie. Z kolei funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach, zwracali uwagę młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem podczas pogadanki w Szkole Podstawowej w Bieździedzy. Niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji oprócz policyjnego radiowozu, był patrol konny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Bezpieczeństwo na wakacjach policja Jasło

Mundurowi przypominają najmłodszym zasady bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw oraz w ruchu drogowym, przestrzegają przed „obcym – niebezpiecznym”. Mówią, jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach. Policjanci szczególną uwagę poświęcają bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku i przekazują, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą lub w górach.

Bezpieczeństwo na wakacjach policja Jasło

W ramach programów „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą”, policjanci nadal będą odwiedzać kolejne szkoły i przedszkola, by przypomnieć najmłodszym, że wakacje można spędzić bezpiecznie.

KPP Jasło

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments