wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policjanci i członkowie Stowarzyszenia IPA Region Jasło wsparli rodziny ukraińskich policjantów

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci i pracownicy komendy policji w Jaśle oraz członkowie Stowarzyszenia IPA Region Jasło aktywnie włączyli się w niesienie pomocy i wsparcie rodzin ukraińskich policjantów, przebywających w ośrodku szkolno-wypoczynkowym w Polańczyku.

W związku z wydarzeniami na terenie Ukrainy i napływającymi do Polski uchodźcami, w całym kraju organizowane są zbiórki darów przeznaczonych dla obywateli Ukrainy. Oprócz indywidualnych form pomocy funkcjonariusze jasielskiej komendy w minionym tygodniu zorganizowali także wewnętrzną zbiórkę, by wesprzeć rodziny ukraińskich policjantów przebywające w Polańczyku.

W akcję pomocy aktywnie włączyli się także członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Jasło. W ten sposób dzięki zaangażowaniu wielu osób zebrano sporą ilość niezbędnych rzeczy, między innymi żywność z długim terminem przydatności, środki czystości i higieny osobistej, artykuły dla dzieci, słodycze, wodę, soki, ubrania, gry planszowe, pluszaki, puzzle, kredki, kolorowanki oraz niezbędny do przygotowywania posiłków sprzęt AGD. 

Początkiem marca policjanci i pracownicy jasielskiej komendy odpowiedzieli także na apel o wsparcie kolegów służących w ukraińskiej Policji. Kierowani odruchem serca i poczuciem solidarności włączyli się w zbiórkę środków finansowych prowadzoną przez Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Zebrane pieniądze przeznaczono na zakup środków ochrony osobistej oraz opatrunkowych dla ukraińskich policjantów. Jasielscy policjanci zebrali na ten cel ponad 10 tys. złotych. Środki przeznaczone na wsparcie pochodzą z ich własnych pieniędzy. Zostały wpłacone na konto zbiórki tak, by jak najszybciej potrzebne wyposażenie i środki trafiły do potrzebujących wsparcia ukraińskich funkcjonariuszy.

Policja serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które okazały dobre serce i przekazały dary dla potrzebujących.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły