wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policja skontrolowała niemal 700 kierowców. Czterech straciło prawa jazdy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policja w ramach akcji ” Trzeźwy poranek” prowadziła dzisiaj na drogach powiatu jasielskiego kontrole stanu trzeźwości kierowców. Podczas działań, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 689 kierujących. Spośród wszystkich kontrolowanych, czterech straciło prawa jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego od rana prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem realizowanego przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Pomimo wielu apeli, policjanci nadal ujawniają osoby, które decydują się prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu. 

Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 689 kierujących. W efekcie ujawnili czterech kierujących, którzy prowadzili pojazdy pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Jeden z nich odpowie za popełnienie przestępstwa, pozostali za wykroczenie. 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu  we krwi wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila) to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny.  

Niezależnie od orzeczonej kary, osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły