wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Podsumowanie Świat na jasielskich drogach. 14 kierowców straciło prawo jazdy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zakończyły się policyjne działania podczas tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy na drogach powiatu jasielskiego. Od piątku do poniedziałku doszło do 6 kolizji. Zatrzymano jednego kierowcę w stanie nietrzeźwości, a 14 kierujących straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Podczas działań policjanci z jasielskiej komendy pilnowali bezpieczeństwa podróżujących. Kontrolowali głównie drogi krajowe i wojewódzkie. Czuwali nad płynnością ruchu i reagowali na rażące naruszenia przepisów drogowych.

W trakcie służby przeprowadzili 122 kontrole stanu trzeźwości, podczas których ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego w niedzielę zatrzymali mężczyznę, który w Jaśle na ul. Na Kotlinę kierował nissanem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało na zawartość 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

W okresie świątecznym policjanci z jasielskiej drogówki nałożyli 49 mandatów, pouczyli 59 osób, a w 2 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych.

Zdecydowanie najczęstszym wykroczeniem jakiego dopuszczali się kierujący, było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Aż 14 z nich przekroczyło ją o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Oprócz wysokich mandatów i punktów karnych, utracili oni również możliwość kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. 

Niechlubnym rekordzistą świątecznego weekendu na jasielskich drogach został kierujący osobowym audi, który otrzymał mandaty na łączną kwotę 4500 zł oraz 38 punktów karnych.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły