wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Podpisano umowę na budowę największej w powiecie hali sportowej w Trzcinicy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na terenie dawnego Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy powstanie nowoczesna hala sportowa. Inwestycja ta, za ponad 7,6 mln zł zapewni doskonałe warunki do uprawiania gier zespołowych i przyczyni  się do popularyzacji wielu dyscyplin.

5 czerwca br., w budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa hali sportowej w Trzcinicy”. Zarząd Powiatu w Jaśle reprezentowali starosta jasielski Adam Pawluś i wicestarosta Tadeusz Gorgosz. Natomiast stronę wykonawcy, firmę InterHall Sp. z o.o.  z Katowic, pełnomocnik Anna Kmiecińska.   

Budowa hali sportowej w Trzcinicy

Zadanie polega na budowie nowego obiektu – hali sportowej wraz z kontenerowym zapleczem sanitarno-szatniowym. Hala o wymiarach ok. 30×50 m. będzie mieścić wielofunkcyjne boisko z małą bieżnią lekkoatletyczną. Zostanie ona wyposażona w sprzęt sportowy niezbędny do uprawiania wielu dyscyplin tj.: słupki montażowe, siatki, piłkochwyty, kosze, bramki oraz tablicę elektroniczną do wyświetlania wyników. Wszystkie te elementy będzie można dowolnie demontować, w zależności od  rodzaju dyscypliny.

Obiekt będzie posiadał także dwie szatnie połączone z łazienkami, ogólnodostępną toaletę oraz pomieszczenie socjalne i magazynowe, dostępne bezpośrednio z hali sportowej.

Kompleksowe zaplecze sportowe

24 listopada 2023 roku podpisano umowę na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy, który dzięki wykorzystaniu istniejącej infrastruktury szkolnej i podworskiej będzie dysponował własną bazą noclegową. Umożliwi to profesjonalną organizację różnego rodzaju imprez, wystaw i konferencji na dużo większą skalę. Skorzystają z tego również uczestnicy zawodów i zgrupowań klubów sportowych odbywających się w nowobudowanej hali.

Koszt realizacji inwestycji wyniesie 7.614.684,00 zł przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 5 000 000,00 zł.

Prace powinny zakończyć się w maju 2025 r.

Zadanie to doskonale wpisuje się w realizowaną od dawna rozbudowę infrastruktury sportowej, co czyni nasz powiat miejscem przyjaznym dla rozwoju kultury fizycznej.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły