wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Jasielskiego?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje kolejne wydarzenie z cyklu debat o przyszłości Podkarpacia. 21 kwietnia 2023 roku o godzinie 10:45 na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jaśle odbędzie się kolejne spotkanie pod tytułem „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Jasielskiego?” Organizacja realizuje wspomnianą debatę w ramach projektu „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?

Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie zaprasza do czynnego udziału w wydarzeniu i przypomina, iż udział w nim ma oczywiście charakter nieodpłatny.

– Powiat jasielski od kilku już lat intensywnie wykorzystuje możliwości rozwojowe jakie dało wstąpienie Polski do struktur Unii Europejskiej. Rozmawiając o przyszłości powiatu nie sposób nie uwzględnić zmian jakie zaszły w ostatnich latach w powiecie, oraz zmiany w dokumentach strategicznych na poziomie krajowym i regionalnym, jak również kierunki rozwoju określone w opracowanych wcześniej dokumentach dla powiatu jasielskiego oraz regionu w którym leży. Debata ma ułatwiać kadrom zarządzającym podmiotami publicznymi i sektora prywatnego w powiecie podejmowanie decyzji i wybieranie do realizacji działań realizujących przyjęte cele. Zawsze bowiem pojawia się konieczność wyboru pomiędzy wykorzystaniem posiadanych zasobów, w celu stymulowania rozwoju, a wykorzystaniem ich do realizacji innych funkcji powiatu. Dyskusja ma więc stanowić podstawę do efektywnego wykorzystania zasobów powiatu dla realizacji wizji jego rozwoju – zauważa Adam Poręba.

Projekt „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?” zakłada realizację debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego, w ramach których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego, otrzymają pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak, to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy debatę z konsultacjami. Fundacja włącza mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog.

Projekt „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?” jest objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły