wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pijany ojciec przewodził córkę na skuterze

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Wrocanka w gminie Tarnowiec. Ustalenia wskazują, że sprawcą był kierujący motorowerem, który miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Ponadto przewoził jednośladem swoją 15-letnią córkę. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

W ubiegła niedzielę przed godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wrocanka. Na miejsce natychmiast skierował policjantów z wydziału ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zauważyli leżącego w rowie mężczyznę oraz stojącą obok dziewczynę. Mężczyzna uskarżał się na ból pleców w okolicy kręgosłupa. Oświadczył mundurowym, że to on kierował motorowerem marki Zipp, a wraz z nim podróżowała jego 15-letnia córka. Tłumaczył, że w trakcie jazdy źle się poczuł i w pewnym momencie zjechał z jezdni do rowu, wywracając pojazd. Policjanci natychmiast postanowili przebadać kierowcę alkomatem. Wynik jaki wskazało urządzenie to ponad 3,5 promila alkoholu.

Córka mężczyzny potwierdziła, że podróżowała razem z nim. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie odniosła żadnych obrażeń. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała 39-latka do jasielskiego szpitala, gdzie w związku z urazem kręgosłupa pozostał na dalszym leczeniu.

Na miejscu obecny był również właściciel jednośladu, który pomimo upomnień ze strony funkcjonariuszy, wielokrotnie używał słów nieprzyzwoitych i spożywał alkohol w miejscu zabronionym. Utrudniał im wykonywanie swoich czynności. Za takie zachowanie mundurowi skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci wykonali oględziny motoroweru i miejsca zdarzenia, a także zabezpieczyli ślady. Skuter został usunięty na policyjny parking. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Tarnowcu.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły