wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pijany 53-latek wpadł z powodu niesprawnego oświetlenia samochodu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielska drogówka w zeszłą sobotę zatrzymała samochód, który poruszał się z niesprawnym oświetleniem. Podczas kontroli stwierdzono, że 53-letni kierowca, mieszkaniec powiatu jasielskiego, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się, że już wcześniej stracił prawo jazdy za podobne przestępstwo.

Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, systematycznie prowadzą kontrole kierujących pojazdami, którzy w sposób rażący popełniają wykroczenia lub przestępstwa, mogące prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń oraz wypadków. Jednym z podstawowych zadań podczas kontroli drogowej jest także sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących. Pomimo wielu apeli, komunikatów oraz cyklicznych działań, wielu kierowców w dalszym ciągu, nie zważając nawet na surowe kary, decyduje się wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. 

W minioną sobotę około godz. 9, policjanci wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na peugeota jadącego ulicą Bieszczadzką. Samochód miał niesprawne światła pozycyjne oraz światło mijania. W związku z tym, policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 53-latek nie posiada prawa jazdy, gdyż stracił je kilka miesięcy wcześniej za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. 

Podczas wykonywanych czynności mundurowi sprawdzili także trzeźwość kierującego. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila alkoholu. 

Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego losie niebawem zadecyduje sąd.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły