wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Otwarcie nowego PSZOK-u w Jaśle coraz bliżej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Trwają prace przy rozbudowie i modernizacji Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej (PSZOK). Jest to główne zadanie projektu, na który Miasto Jasło dostało 4,5 mln zł dofinansowania, przy czym całkowity koszt zadania to 9,2 mln zł.

W ramach projektu zostały rozbudowane i zmodernizowane wszystkie dotychczasowe obiekty PSZOK-u. Zbudowano nowe rampy rozładunkowe, które ułatwią rozładunek odpadów mieszkańcom. Dodatkowo powstała nowa hala magazynowa na odpady, nowe place i drogi manewrowe. Nowy PSZOK będzie ogrodzony, oświetlony, a także wyposażony w monitoring wizyjny. Zainstalowane zostaną również panele fotowoltaiczne, które będą zaopatrywać obiekt w prąd elektryczny. Prace mają zakończyć się pod koniec lipca. Następnym etapem będzie wyposażenie PSZOK-u w niezbędne urządzenia, w tym pojemniki i kontenery na odpady.

Otwarcie nowego PSZOK-u w Jaśle coraz bliżej
Otwarcie nowego PSZOK-u w Jaśle coraz bliżej
Fot. UM w Jaśle

Ponadto w ramach projektu domy jednorodzinne oraz publiczne tereny rekreacyjne zostaną wyposażone w pojemniki do selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W ramach projektu zaplanowano również działania edukacyjne, będą to m.in.: ścieżka edukacyjna dotycząca gospodarki odpadami komunalnymi przy PSZOK-u, tablice informacyjne w wiatach śmietnikowych, materiały filmowe czy piknik ekologiczny.

Otwarcie nowego PSZOK-u w Jaśle coraz bliżej

Projekt „Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej”:

  • wartość całkowita projektu brutto: 9 266 760 zł
  • wartość prac związanych z rozbudową PSZOK: 6 050 000 zł
  • dofinansowanie z Funduszu Spójności: 4 525 527,56 zł
  • pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta Jasła
ŹródłoUM w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły