wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ostatnie wolne miejsca

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Do  28 lutego br. (do godz. 12:00 włącznie) trwa rekrutacja osób powyżej 60 roku życia, które w ramach prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle projektu „Akademia Pełni Życia”, uczestniczyć będę w zajęciach oferowanych przez dzienny dom pomocy. Ośrodek otwarty będzie dla podopiecznych od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Dzienny Dom Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle oferuje m.in.: dowóz z miejsca zamieszkania do i z Dziennego Domu Pomocy (dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się); usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne; catering w postaci dwóch posiłków (śniadanie oraz obiad), zajęcia zwiększające sprawność fizyczną w nowocześnie wyposażonym gabinecie przy asyście fizjoterapeuty; wyjazdy do placówek kulturalnych (teatru, kina, filharmonii); terapię zajęciową; psychoterapię; zajęcia grupowe rekreacyjno-towarzyskie; prelekcje w zakresie racjonalnego trybu życia (poradnictwo dietetyka).

Dzienny Dom Pomocy w Jasle 3

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby w wieku 60 +, zamieszkałe na terenie miasta Jasła, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb do zainteresowania ofertą Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle. Zachęcamy również wszystkich bliskich osób starszych, ich opiekunów oraz osoby pozostające w kontakcie z takimi osobami do przekazania informacji o niniejszym naborze – apeluje jasielski MOPS.

Formularze rekrutacyjne można składać osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy społecznej w Jaśle u pracowników socjalnych, jak również w biurze projektu – pokój 311. Do formularza rekrutacyjnego kandydat jest zobowiązany dołączyć zaświadczenie lekarskie stwierdzające konieczność częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb.

Projekt dofinasowany jest z Funduszy Europejskich, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego  na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII, Działanie 8.3 (dofinasowanie projektu z UE: 1 687 535,97 zł), a jego celem jest poprawa funkcjonowania 29 osób niesamodzielnych (w wieku powyżej 60 roku życia i zamieszkałych w Jaśle) w sferze fizycznej, intelektualnej, społecznej, kulturalnej poprzez świadczenie usług w nowo utworzonym Dziennym Domu Pomocy w Jaśle.

MOPS/UMJ

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły