wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Oficjalnie przekazano około 300-stu metrowy odcinek drogi w Przysiekach

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj oficjalnie przekazano do użytkowania około 300-stu metrowy odcinek poszerzonej drogi powiatowej Nr 1861R Droga przez wieś Przysieki wraz z utwardzonym poboczem.

Droga po modernizacji posiada jezdnię o szerokości od 5 do 5,5 m i utwardzone pobocze szerokie na ok. 1,3 m. Roboty zostały w całości wykonane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle.

Starosta Jasielski Adam Pawluś stwierdził, że dalsza modernizacja pozostałego około kilometrowego odcinka drogi wraz z budową chodnika wymaga wykonania prac projektowych, które dostosowane będą do obowiązujących przepisów w zakresie szerokości drogi oraz chodnika i rozwiążą problem odprowadzenia wód opadowych.

Józef Kielar, radny Gminy Skołyszyn, w imieniu mieszkańców Przysiek wyraził podziękowania za realizację tej, jakże potrzebnej inwestycji. Podkreślał, że po modernizacji droga ta będzie dużo bezpieczniejsza, zarówno dla ruchu pojazdów, jak i pieszych.

W odbiorze uczestniczyli: Starosta Jasielski Adam Pawlus, Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz, radni gminni: Bogusław Ciołkosz i Jan Kielar, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle Katarzyna Kaszowicz, Zbigniew Abratowski – Inspektor nadzoru w PZD oraz sołtys Przysiek – Wiesław Panek.

Oficjalnie przekazano około 300-stu metrowy odcinek drogi w Przysiekach
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Podczas oficjalnego przekazania odcinka drogi przypadkowo napotkano matkę z wózkiem, która chętnie zapozowała do wspólnego zdjęcia.

- Reklama -

Podobne artykuły

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
12 października, 2021 11:55

Starosta Pawluś w czepku urodzony to nie ma się co dziwić, że matka z wózkiem przypadkowo tamtędy przechodziła. Dzięki niemu będzie teraz mogła bezpiecznie spacerować z wózkiem chodnikiem.

Wiki
12 października, 2021 12:03

Jak nie poświęcone to się nie liczy. Pogańska jezdnia i chodnik też pogański. Wstyd!

Jan
12 października, 2021 20:02

Ja tu widzę jak zwykle fuszerkę i szopkę noworoczną a jestem ciekawy jaka Elita stawi się kiedy zakończą most w przysiekach pewnie Premier będzie przecinał wstęgę a Ojciec Tadeusz będzie kropił

adam
12 października, 2021 20:14
Odpowiedź na  Jan

A dlaczego fuszerkę?

Jan
13 października, 2021 06:09
Odpowiedź na  adam

Fuszreka bo jak robić to konkretnie a nie jak zwykle jeszcze e to rejon robił wiadomo najlepiej się zachowuje asfalt w całości a nie łączony

Stef
12 października, 2021 19:59

Ale mają parcie na szkło!

- Reklama -

Ostatnie artykuły