wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Odnaleziono zaginionego 35-latka

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielscy funkcjonariusze, strażacy ochotnicy oraz ratownicy, zaangażowani byli w poszukiwania zaginionego mężczyzny. Z informacji wynikało, że jego życie i zdrowie mogło być zagrożone. Wspólne działania przyniosły efekty. 35-latek został odnaleziony i trafił pod opiekę specjalistów.

Wczoraj wieczorem, dyżurny jasielskiej jednostki otrzymał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że mieszkaniec gminy Skołyszyn zaginął. Istniało duże ryzyko, że jego życie i zdrowie mogło być zagrożone. Dlatego decyzją kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, został ogłoszony alarm dla całej jednostki.

W poszukiwania mężczyzny zostało zaangażowanych wielu funkcjonariuszy z każdego wydziału. Na miejscu obecni byli także operatorzy drona oraz przewodnik psa służbowego. Dodatkowo w działaniach brali udział strażacy z okolicznych jednostek OSP, ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR z psem oraz z OGPR OSP Zawadka Brzostecka.

Odnaleziono zaginionego 35-latka
Fot. KPP Jasło

Owczarek Sadiko pod przewodnictwem sierz. Kamila Skickiego podjął trop i poprowadził policjanta w kierunku, w którym poruszał się mężczyzna. Z uwagi na uzyskane informacje, że 35-latek mógł powrócić do miejsca zamieszkania, tropienie przejął ratownik Grupy Krynickiej GOPR Jacek Dubiel wraz ze swoim owczarkiem Boa. Pies wskazał miejsce, gdzie ukrył się mężczyzna. Było to trudno dostępne miejsce na poddaszu.

Odnaleziono zaginionego 35-latka
Fot. KPP Jasło

Dzięki wspólnemu i sprawnemu działaniu wszystkich służb, 35-latek został przekazany pod opiekę załodze kartki pogotowia.

Pamiętaj! Z każdej sytuacji jest wyjście, a każdy kryzys kiedyś przeminie!

W celu uzyskania pomocy, na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły