wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Oddział Pediatrii i Alergologii Szpitala w Jaśle doczeka się gruntownej przebudowy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na przebudowę Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Koszt inwestycji to prawie 3,5 mln zł, a jej realizacja poprawi bezpieczeństwo i komfort leczenia małych pacjentów jasielskiego szpitala.

W ramach zadania pn. „Przebudowa Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle” przewidziano utworzenie 24 miejsc łóżkowych i dwie izolatki przeznaczone dla pacjentów, u których stwierdzono objawy wskazujące na chorobę wymagającą czasowej izolacji. Wydzielony zostanie również pokój wzmożonego dozoru pielęgniarskiego dla dzieci w ciężkim stanie lub po zabiegach operacyjnych. Wszystkie te sale zostaną wyposażone w węzły sanitarne.

Prace obejmą także modernizację izby przyjęć, gabinetu diagnostyczno – zabiegowego, pomieszczenia do inhalacji oraz świetlicy z funkcją jadalni.

W oddziale zostaną wykonane również nowe instalacje: gazów medycznych, wodno – kanalizacyjna, elektryczna, przeciwpożarowa i przyzywowa, a także wymieniona stolarka okienna i drzwiowa.

Wartość inwestycji wynosi 3 mln 477 tys. zł, w tym: 1 mln 800 tys. zł pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania Covid -19 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 1 mln 200 tys. zł z budżetu Powiatu Jasielskiego, 477 tys. ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Roboty budowlane będą wykonane przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „KROSPOL” Stachura Spółka Jawna z Krosna.

– Oddział Pediatrii jasielskiego szpitala nie był remontowany ponad 20 lat. W wyniku modernizacji nie tylko nastąpi poprawa bezpieczeństwa i warunków pobytu dzieci i ich rodziców, ale przede wszystkim zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Ponadto zastosowanie nowoczesnych technologii w zakresie instalacyjno-technicznym oraz teletechnicznym pozwoli na spełnienie wymogów prawnych i standardów na miarę XXI wieku – mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś, który na ręce Senator RP Alicji Zając złożył podziękowania dla polskiego rządu za przekazanie środków na realizacje tej inwestycji.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły