wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Obwodnica Nowego Żmigrodu coraz bliżej!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

27 września Zarząd Powiatu w Jaśle, po dokładnej analizie i i uzgodnieniach na spotkaniach rady projektu, wybrał jeden z dwóch wariantów dla zadania „Budowa obwodnicy Nowego Żmigrodu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 993”. Stanowisko Powiatu Jasielskiego zostało skierowane do Piotra Miąso – Dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie oraz do Grzegorza Bary – Wójta Gminy Nowy Żmigród.

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej klasy G o długości trasy głównej ok. 940 m.b. Jezdnię trasy głównej zaprojektowano o przekroju ½ o podstawowej szerokości pasa ruchu 3.50 m plus wymagane poszerzenia w łukach.

Początek opracowania przyjęto w km 0+078.82 na dowiązaniu do projektowanego odcinka drogi (wraz ze skrzyżowaniem dróg DW 992 i DW 993) przez firmę CertusVia Sp. z o.o.

Zakres prac obejmować będzie budowę skrzyżowania typu rondo na włączeniu do ul. Dukielskiej, budowę skrzyżowania z ulicą Stara Żmigrodzka ze wszystkimi relacjami skrętnymi jak również zmianę przebiegu trasy potoku Niegłoszcz. Zaplanowano również niezbędną infrastrukturę techniczną związaną z drogą tj.: kanalizację deszczową, oświetlenia uliczne, kanał technologiczny oraz przebudowę niezbędnych sieci niezwiązanych z drogą tj.: kanalizacja sanitarna, sieć gazowa, sieć wodociągowa, sieć teletechniczna oraz sieć elektroenergetyczna.

Adam Pawluś – Starosta Jasielski stwierdził, że prace planistyczne przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawca prezentuje wysoki poziom wykonawstwa i dąży do realizacji projektu w możliwie najkrótszym terminie.

Szacunkowy koszt realizacji robót budowlanych budowy Obwodnicy Nowego Żmigrodu to około 19 milionów złotych. Wybrany wariant 1 jest wariantem tańszym niż druga przedstawiona przez projektanta propozycja, a skrzyżowanie typu rondo jest rozwiązaniem bezpieczniejszym i bezkolizyjnym.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły