6.1 C
Jasło
8 maja 2021, sobota
spot_img

Obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Jaśle

Wyróżnione

Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Dzisiaj Jasło świętuje 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To wielkie święto demokracji i powód do dumny dla wszystkich Polaków. Warto przypomnieć, że uchwalona 3 maja 1791 roku konstytucja była drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych) i pierwszą w Europie.

W całym Jaśle powiewają biało czerwone flagi. Wielu jaślan wywiesza je na balkonach lub przypina do samochodów. To cieszy, że mieszkańcy Jasła nie zapominają o tym ważnym święcie.

W obchodach uczestniczyli parlamentarzyści i samorządowcy, którzy po mszy świętej w jasielskiej Farze złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią obchody nie były zorganizowane formalnie.

Kwiaty złożyła Senator RP Alicja Zając, w imieniu Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy Kamila Cholewiak- Kiczek oraz w imieniu Zarządu Powiatu Jasielskiego Jan Muzyka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

- Reklama -

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
didi
didi
5 maja, 2021 10:02

Ładne zdjęcia, zwłaszcza flagi 🙂

- Reklama -

Ostatnie artykuły