wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowy szlak turystyczny w miejscowości Ożenna

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W powiecie jasielskim w miejscowości Ożenna powstał nowy szlak turystycznego oraz ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. To nowy produkt turystyczny i edukacyjny, przygotowany i oznakowany tak, aby wszyscy – zarówno mieszkańcy regionu, jak i turyści w przystępny sposób mogli zapoznać się z istniejącym dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym.

Szlak powstał w ramach realizowanego projektu pn. „Rozwój potencjału turystycznego powiatu jasielskiego i okresu Svidník, współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014 – 2020, dzięki staraniom Powiatu Jasielskiego i pomocy Nadleśnictwa Gorlice.

Nowy szlak turystyczny w Ożennej - mapa

Zarówno szlak żółty jak i ścieżka przyrodnicza mają swój początek przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Czterokilometrowa trasa szlaku żółtego biegnie w kierunku szlaku czerwonego granicznego, łącząc się dalej ze szlakiem prowadzącym do Obserwatorium Astronomicznego w Roztokach na terenie Słowacji.

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna biegnie wzdłuż trasy nowego szlaku żółtego, następnie odchodzi wzdłuż granicy przez las, w kierunku zachodnim do parkingu i dalej biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 992.

Łączna trasa do przejścia to ok. 12 km, w otoczeniu czystego, zdrowego, leśnego powietrza.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły