wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Pomocy w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę, dzięki której Miasto Jasło otrzyma dofinansowanie ze środków PFRON do nowego samochodu dla Środowiskowego Domu Pomocy.

Powiat Jasielski w ramach wystąpienia uzyskał dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla Miasta Jasła na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaśle. Maksymalny udział środków PFRON wynosi 85%.

Podpisanie umowy przez Miasto Jasło nastąpiło w ramach programu wyrównania różnic miedzy regionami III w obszarze D – likwidacja barier transportowych ze środków PFRON. Celem strategicznym programu jest wyrównanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie.

Miasto Jasło otrzyma kwotę 135 000 złotych na zakup dziewięciomiejscowego samochodu, przystosowanego do przewożenia osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, dla potrzeb Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaśle.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jaśle jest stosunkowo młodą, działającą dopiero od sześciu lat jednostką. Od jakiegoś czasu korzysta z niego średnio trzydzieści osób z różnym stopniem niepełnosprawności, dlatego też zakup przystosowanego pojazdu jest tak ważny. Do tej pory placówka nie posiadała własnego samochodu, przez co zmuszona była korzystać z usług firm zewnętrznych.

Adam Pawluś – Starosta Jasielski pogratulował Burmistrzowi otrzymania środków i życzył dobrego wyniku w przetargu.

Powiat Jasielski reprezentowali: Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Stanisław Pankiewicz – Wicestarosta Jasielski oraz Paweł Podstawski – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle. Reprezentantem Miasta Jasła był Ryszard Pabian – Burmistrz Miasta Jasła.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
wten
27 września, 2023 21:01

Ale przyjaciele – Pabian i Pawluś podbija to miasto!

- Reklama -

Ostatnie artykuły