wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowy respirator dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Caritas Diecezji Rzeszowskiej we współpracy z Fundacją „SMS z Nieba” zorganizował zbiórkę funduszy na zakup respiratora dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Celem było uzbieranie 105 tyś. złotych w ciągu dwudziestu czterech godzin aby jak najszybciej pomóc jasielskiemu szpitalowi.

W ramach akcji „Zanurzeni w Miłości”, ogólnopolska zbiórka funduszy rozpoczęła się w piątek 17 kwietnia br. i trwała dwadzieścia cztery godziny, podczas których osiągnięto cel i uzbierano 105 tyś. zł. dla jasielskiego szpitala.

„Polacy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i mimo trudnej sytuacji potrafią się dzielić” – powiedział ks. Piotr Potyrała Wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Dyrekcja Szpitala oświadczyła, że za pieniądze przesłane od rzeszowskiej Caritas – zostanie zakupiony respirator posiadający zaawansowane funkcje wentylacji płuc. Będzie on służył do leczenia ciężkich niewydolności oddechowych ARDS.

Podobne akcje prowadzone są od 22 marca w całym kraju z udziałem diecezjalnych Caritas. Dotąd za zebrane w ramach akcji ZANURZENI W MIŁOŚCI pieniądze udało się kupić 20 respiratorów dla szpitali. Zbiórka, mająca na celu udzielenie wsparcia szpitalowi w Jaśle była dwudziestą tego typu inicjatywą przeprowadzoną w ramach projektu. Wszystkie zakończyły się pozytywnie.

Starosta Jasielski Adam Pawluś dziękuje za pomoc i wsparcie udzielone jasielskiemu szpitalowi. Szczególne podziękowania składa organizatorom zbiórki oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wandzia
24 kwietnia, 2020 10:18

Zabieraja nam tyle kasy na składkę zdrowotną, a jak przyjdzie co do czego to potrzeba zrzutek i zbiórek na podstawowy sprzet. To jest chore !!!

- Reklama -

Ostatnie artykuły