wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowy chodnik połączył Bączal Dolny i Górny

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj uroczyście oddano do użytkowania blisko kilometrowy odcinek chodnika przy drodze powiatowej, który połączył Bączal Dolny i Bączal Górny. Realizacja tej niespełna dwumilionowej inwestycji, która poprawi komfort jazdy i bezpieczeństwo pieszych, była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakres zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka – Jabłonica – gr. wojew. – Czermna w km 6+450 – 7+420 w miejscowościach Bączal Dolny i Bączal Górny” obejmował budowę chodnika na odcinku długości niemal 1 kilometra, łącznie z doprowadzeniem drogi do parametrów klasy Z. Jezdnia została poszerzona do szerokości 6 m, a prawostronne pobocze drogowe – do 75 cm.

Budowa chodnika dla pieszych wymagała zabudowy lewostronnego przydrożnego rowu odwadniającego i wykonania kanalizacji deszczowej.

Nowy chodnik połączył Bączal Dolny i Górny

Zakres zadania obejmował również odmulenie i częściową przebudowę rowów, a także przebudowę istniejących zjazdów z posesji prywatnych na drogę publiczną.

Nowy chodnik połączył Bączal Dolny i Górny

Wartość inwestycji wynosił 1 927 452 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 60% całkowitych kosztów zadania, co przekładało się na kwotę 1 156 471 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego (470 981 zł) i Gminy Skołyszyn (300 000 zł).

Nowy chodnik połączył Bączal Dolny i Górny

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, a w szczególności polskim władzom – za wdrożenie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Starosta podkreślał, że bez dofinansowania ze środków rządowych nie udałoby się zrealizować tej inwestycji:

– Dzięki montażowi finansowemu udało się te środki połączyć i zrealizować ten odcinek drogi, poszerzyć go do sześciu metrów i zabezpieczyć ruch pieszych nowym ciągiem – w części chodnikowym, a w części utwardzonym poboczem oraz pobocze z drugiej strony drogi. (…) Szczególne podziękowania składam polskiemu rządowi za utworzenie funduszu drogowego i przekazane środki z tego funduszu. Dziękuję naszym parlamentarzystom i wszystkim, którzy przyczynili się do szybkiego wykonania i sprawnej realizacji tej inwestycji. – mówił Starosta.

Nowy chodnik połączył Bączal Dolny i Górny

Z kolei Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz podkreślał, że nie jest to jedyna inwestycja realizowana przez Powiat Jasielski w gminie Skołyszyn:

– Jest kilka inwestycji, które realizuje Powiat Jasielski na terenie gminy Skołyszyn. Nieopodal trwa przebudowa drogi w kierunku szkoły, która również poprawi bezpieczeństwo pieszych, w szczególności dzieci uczęszczających do tutejszej szkoły. – wyjaśnił.

Nowy chodnik połączył Bączal Dolny i Górny

Jak podkreślił, wszystkie realizowane przedsięwzięcia przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminie Skołyszyn.

Nowy chodnik połączył Bączal Dolny i Górny

W uroczystym oddaniu inwestycji udział wzięli m.in.: Alicja Zając – Senator RP, Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Rycerski – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, Członkowie Zarządu Powiatu w Jaśle: Grzegorz Pers i Ryszard Lisowski, Stanisław Święch – Radny Rady Powiatu w Jaśle, Bogusław Kręcisz – Wójt Gminy Skołyszyn, Paweł Gutkowski – Zastępca Wójta Gminy Skołyszyn, Dariusz Łyszczarz – Przewodniczący Rady Gminy Skołyszyn, Krzysztof Sarnecki i Janusz Łyszczarz – radni Gminy Skołyszyn i jednocześnie sołtysi wsi Bączal Dolny i Bączal Górny, Janusz Pacher –Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Ewa Dubiel – Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, wykonawca – Jan Gumienny, właściciel „Wieloczynnościowej Firmy Handlu i Usług”, Krystyna Kurowska – Przewodnicząca KGW „Bączal” oraz ksiądz Piotr Sałek – Proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Bączalu Dolnym, który poświęcił inwestycję.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
wielkoduch
20 sierpnia, 2023 00:22

Łączy wioski, łączy ludzi a wszystko to za niespełna 2 mln zł. Godny kandydat na kandydata na rasowego PiS-owca

Kolo
20 sierpnia, 2023 02:17
Odpowiedź na  wielkoduch

Rumiana twarz PiSu

- Reklama -

Ostatnie artykuły