wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowe miejsca pracy w powiecie ze środków PUP w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę pomiędzy Januszem Pacherem – Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, działającym z upoważnienia Adama Pawlusia – Starosty Jasielskiego, a Tomaszem Jaraczem – Członkiem Zarządu firmy GAZBUD INWESTYCJE z Trzcinicy, na doposażenie miejsc pracy kwotą 33 tys. zł.

To już druga umowa o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy podpisana z firmą GAZBUD w tym roku. Dzięki dofinansowaniu z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, firma stworzyła trzy nowe miejsca pracy w zawodzie monter rurociągów przemysłowych. Łącznie na ich doposażenie otrzymała 99 tys. zł.

Adam Pawluś – Starosta Jasielski pogratulował przedstawicielowi GAZBUD rozwoju firmy i wykwalifikowanych pracowników, którzy zostali zatrudnieni dzięki środkom pozyskanym z funduszu. Zachęcił również przedstawicieli innych firm do udziału w tym programie.

Doposażenie stanowiska pracy to pomoc finansowa oferowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle, która ma wspomóc przedsiębiorców i przeciwdziałać bezrobociu. Polega ona na zwrocie przez PUP Jasło kwoty poniesionej przez przedsiębiorcę w związku z zakupem wyposażenia lub doposażeniem stanowiska pracy.

W tym roku w ramach projektu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia przeznaczono kwotę 8 mln zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły