wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowa droga w warzyckiej strefie inwestycyjnej już otwarta

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Warta ponad 10 mln zł droga, powstała w strefie inwestycyjnej jest już otwarta. Droga o technicznej nazwie 5KDZ, o długości 1,2 km, łączy ulice Meblową z J. Piłsudskiego. Wzdłuż niej powstał również chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Wykonanie drogi umożliwiło zatem połączenie istniejącej ulicy Produkcyjnej z ul. Piłsudskiego, czyli pozwoli na łatwiejszy dostęp przedsiębiorców do działek znajdujących się w strefie przemysłowej. Inwestycja ta ma olbrzymie znaczenie w kontekście zwiększenia atrakcyjności terenów inwestycyjnych dla biznesu.

– Jest to dla nas bardzo ważne zadanie, bo droga, która powstała w strefie inwestycyjnej, która jest zawsze ważnym punktem miasta, nie tylko poprawi dostępność do firm funkcjonujących na tym terenie, ale również otwiera nowe możliwości, bo wzdłuż niej mogą powstawać nowe firmy – podkreślał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła, który zaznaczył, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, taka możliwość istnieje.

Z kolei Adam Matuszewski, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle zaznaczył, że cieszy się, że w obecnej  strefie powstają nowe drogi. – Jest to tym bardziej ważne, że budowane są one z jak najmniejszym obciążeniem budżetowym miasta. Dodatkowo uważam, że to niesamowity sukces, bo każda droga to poczętej do nowych inwestycji. Uważam, że zrobiliście państwo naprawdę dobrą robotę.

Budowa 5KDZ finansowana była ze środków norweskich i budżetu państwa, a także ze środków własnych Miasta Jasła. Jest to jedno z osiemnastu przedsięwzięć, jakie miasto realizuje w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom!”. Wykonawcą inwestycji, która trwała od kwietnia do listopada br., było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle.

Zakres prac:

 • wytyczenie obiektu w terenie,
 • zebranie wierzchniej warstwy zalegającego humusu – teren trawiasty,
 • wykonanie robót ziemnych związanych z budową drogi gminnej, ścieżki rowerowej, chodnika i zjazdów,
 • wykonanie przebudowy kolidującej infrastruktury technicznej,
 • wykonanie odwodnienia drogi (kanalizacja deszczowa z odpływem wód opadowych do rowów melioracyjnych i potoku Warzyckiego),
 • wykonanie łącznie czterech przepustów ramowych: dwa na istniejącym cieku wodnym przylegającym do przedmiotowej inwestycji tj. potok warzycki, oraz dwa na rowach melioracyjnych,
 • budowa gminnej drogi 5KDZ o długości 1172 m,
 • budowa skrzyżowania z DK 28 – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
 • budowa drogi dla pieszych i drogi dla rowerów,
 • wykonanie oświetlenia drogi,
 • wykonanie kanału teletechnicznego,
 • wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni drogi gminnej,
 • wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu.
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
123
2 lutego, 2024 23:43

A z poważnych rzeczy. Co z drogą do Pilzna?

- Reklama -

Ostatnie artykuły