wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Niesprzyjające zimowe warunki powodem dwóch kolizji na ulicach Jasła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zima na dobre zagościła w Jaśle, a wraz z nią na drogach pojawiło się błoto pośniegowe i lód. Takie warunki atmosferyczne wymagają szczególnej ostrożności, o czym przekonało się niedawno dwóch kierujących.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle – Około godz. 6.15 w Jaśle na ul. Mickiewicza doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący jeepem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Następnie stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z peugeotem oraz renault. Kierująca peugeotem w związku z obrażeniami trafiła do szpitala. Na szczęście nie okazały się one poważne, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową.

Poważniejsze w skutkach okazało się zdarzenie z ul. Krakowskiej w Jaśle. Około godz. 7, kierująca peugeotem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechała do rowu, uderzając w betonowy przepust. 28-latka została przewieziona do szpitala. Na miejscu wypadku, policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady.

Policja apeluje, aby zawsze dostosowywać prędkość do warunków ruchu! Szczególnie pamiętajmy o tym o tej porze roku, kiedy warunki atmosferyczne są trudne i mogą zmienić się w mgnieniu oka.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
29 listopada, 2023 11:56

Jak co roku czekają nas w Jaśle nieprzejezdne drogi. Problemy z posypywaniem i odśnieżaniem. Zaśnieżone chodniki i parkingi. Zima w Jaśle to tragedia nikt o nic nie dba

Andrzej Lechowski
30 listopada, 2023 09:02

 „Zima na dobre zagościła w Jaśle, a wraz z nią na drogach pojawiło się błoto pośniegowe i lód”. Kalendarzowa jesień potrwa do 21 grudnia, 22 grudnia rozpocznie się kalendarzowa zima.

Martyna
30 listopada, 2023 10:44
Odpowiedź na  Andrzej Lechowski

Mamy jeszcze zimę astronomiczną, która akurat w tym roku pokrywa się z kalendarzową. Ale ważne są realne „zimowe warunki” bez patrzenia na daty. A one wskazują że „zima na dobre zagościła w Jaśle” 😱

- Reklama -

Ostatnie artykuły