wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nieodpłatna pomoc prawna w Jaśle i w powiecie jasielskim w 2022 r.

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na terenie Jasła i powiatu jasielskiego funkcjonuje pięć punktów, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. W dwóch punktach nieodpłatną pomoc prawną świadczą adwokaci i radcy prawni wyznaczeni przez Okręgową Izbę Adwokacką i Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie.

Trzy punkty prowadzone są przez organizację pozarządową – Sursum Corda z siedzibą w Nowym Sączu. W dwóch punktach nieodpłatne poradnictwo obywatelskie świadczą adwokaci, radcy prawni i doradcy obywatelscy. W jednym punkcie nieodpłatną pomoc prawną świadczą radcy prawni i adwokaci.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzone przez Okręgową Izbę Adwokacką i Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie:

 1. Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli, ul. Sokoła 6, 38-200 Jasło (Zespół Szkół Nr 4).

  Punkt świadczy nieodpłatną pomoc prawną w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 10.00 do 14:00. W punkcie porad prawnych udzielają adwokaci. We wtorek dyżur pełni mediator.
 2. Budynek Przychodni nr 1 Samodzielnego Publicznego Miejsko – Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, ul. Mickiewicza 4, 38-200 Jasło.

  Punkt świadczy nieodpłatną pomoc prawną w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 14:00 do 18:00. W punkcie porad prawnych udzielają radcy prawni.

Punkty prowadzone przez organizację pozarządową – Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza:

 1. Osiek Jasielski – punkt mieści się w lokalu biurowym Urzędu Gminy w Osieku Jasielskim 112, 38-223 Osiek Jasielski.

  Punkt świadczy nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w dni robocze od poniedziałku do piątku(z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 7:30 do 11:30.W punkcie poradnictwa obywatelskiego udzielają doradcy obywatelscy, radcy prawni oraz adwokaci. We wtorek dyżur pełni mediator.
 2. Skołyszyn – punkt mieści się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa, Skołyszyn 283, 38-242 Skołyszyn.

  Punkt świadczy nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 14.00 do 18:00.W punkcie poradnictwa obywatelskiego porady udzielają doradcy obywatelscy, radcy prawni oraz adwokaci. W czwartek i piątek dyżur pełni mediator.
 3. Kołaczyce – punkt mieści się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach z siedzibą: Bieździedza 100 A , 38-214 Bieździedza.

  Punkt świadczy nieodpłatna pomoc prawną w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 8:00 do 12:00. W punkcie porad prawnych udzielają radcy prawni oraz adwokaci. W czwartek i piątek dyżur pełni mediator.

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługuje osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz odpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Zgłoszeń na poradę dokonuje się telefonicznie pod numerem telefonu: 13 448 64 77 (w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-12.00). Osoby z dysfunkcjami narządów mowy i słuchu mogą dokonywać zgłoszeń na e-mail: npp@powiat.jaslo.pl.

Adres e-mail służy jedynie do rejestracji osób, korzystających z pomocy prawnej. Prosimy o niewysyłanie żadnych zapytań dotyczących porady prawnej na wskazanego e-maila.

Osoby, które ze względu na stopień niepełnosprawności ruchowej oraz osoby z dysfunkcjami narządów mowy i słuchu nie są w stanie przybyć do punktu, będą mogły skorzystać z pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego z wyłączeniem nieodpłatnej mediacji poza punktem albo otrzymać poradę prawną, poradnictwo obywatelskie przez telefon lub drogą elektroniczną.

Porada prawna oraz poradnictwo obywatelskie będzie udzielana w warunkach i na zasadach adekwatnych do niepełnosprawności danej osoby.

Bliższe informacje pod telefonem podanym do zapisów.

ŹródłoSP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły