wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Najlepsze OC w Jaśle, czyli jakie?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wszystkie osoby z Jasła dysponujące na własność samochodem mają prawny obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC, które chroni kierowcę przed odpowiedzialnością cywilną. Co roku tysiące zmotoryzowanych zadają sobie w związku z tym pytanie: jak i gdzie znaleźć najlepszą polisę? Odpowiedź na nie wymaga jednak najpierw określenia, czym w istocie jest najlepsze OC.

Jak działa OC i dlaczego jest obowiązkowe?

Spośród wszystkich ubezpieczeń komunikacyjnych tylko jedno jest obowiązkowe – właśnie OC. Każdy samochód, który znajduje się na terenie naszego kraju, co do zasady musi być objęty tą polisą. Nawet jeśli Twoje auto przez cały rok stoi nieużywane w garażu, np. ze względu na fatalny stan techniczny, i tak musisz dla niego wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowcy. Nie ma przy tym znaczenia, czy pojazd został nabyty w Polsce, czy pochodzi z zagranicy, np. z Francji (przeczytaj więcej o sprowadzaniu pojazdów znad Sekwany: https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/samochod-z-francji/).

Dlaczego OC jest obowiązkowe? W ten sposób unika się sytuacji, w której osoba jadąca starym, małowartościowym samochodem wyrządza z własnej winy szkody w drogim, kupionym za setki tysięcy złotych aucie i nie ma pieniędzy na pokrycie zniszczeń. W takim przypadku OC chroni ją przed roszczeniami i zapewnia wypłatę odszkodowania bez potrzeby angażowania własnych środków, których prawdopodobnie właściciel taniego i starego pojazdu nie posiada.

Najlepsze, czyli najtańsze OC

Fakt obowiązkowości OC sprawia, że jego warunki są zawsze identyczne dla każdego kierowcy. Nawet jeśli zdecydujesz się najdroższą ofertę na rynku od jednej ze znanych firm o międzynarodowym zasięgu, dostaniesz taką samą polisę jak Twój sąsiad, który zapłacił kilka razy mniej niż Ty w mało znanym towarzystwie. Stąd płynie prosty wniosek, że pod względem jakości i ochrony ubezpieczeniowej każde OC jest jednakowe. Inaczej sytuacja wygląda, gdy wybierasz autocasco dla auta czy AC na motocykl, ale to inna kwestia.

Skoro wszystkie ubezpieczenia OC gwarantują identyczne warunki, a jedynym aspektem, którym się różnią, pozostaje cena, właśnie wysokość składki świadczy o tym, czy masz do czynienia z atrakcyjną ofertą. Mówiąc wprost, najlepsza jest najtańsza polisa od odpowiedzialności cywilnej i właśnie kosztem zakupu należy się kierować podczas poszukiwania oferty. W takim razie gdzie i jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie w Jaśle?

Jak znaleźć najlepsze OC?

Problem z wyborem oferty polega na tym, że składka jest zawsze obliczana osobno dla każdego kierowcy. To znaczy, że kierowca nie zna jej wysokości, dopóki nie przeprowadzi wyliczenia w konkretnej firmie. Czy wobec tego jedynym rozwiązaniem na znalezienie najtańszego OC jest obliczenie ceny w kilkudziesięciu towarzystwach po kolei? Teoretycznie to możliwe, jednak bardzo niepraktyczne i pochłaniające mnóstwo czasu. Na szczęście istnieją lepsze metody pozwalające mieszkańcom Jasła na znalezienie oferty z najniższą składką.

Zamiast obliczać cenę OC we wszystkich towarzystwach z osobna, lepiej skontaktować się z jednym z agentów ubezpieczeniowych działających w Jaśle. Miej jednak na uwadze, że chodzi o osoby niepracujące dla żadnej konkretnej firmy ubezpieczeniowej, lecz o niezależnych agentów, którzy mają w swojej ofercie polisy wielu towarzystw. Zadaniem takich specjalistów jest działanie w interesie klienta i zapewnienie wsparcia w poszukiwaniu najlepszego, czyli najtańszego OC. U agenta możesz też zaopatrzyć się w inne polisy, np. ubezpieczenie motoroweru.

W Jaśle funkcjonuje wiele biur ubezpieczeniowych, w których pracują niezależni agenci. Ponieważ mają oni do dyspozycji specjalne kalkulatory ubezpieczeniowe, mogą w jednej chwili sprawdzić dla Ciebie cenę OC w kilkunastu czy kilkudziesięciu towarzystwach. To ogromna oszczędność czasu i gwarancja znalezienia atrakcyjnej cenowo oferty. Ponadto agent może zająć się napisaniem i wysłaniem wypowiedzenia poprzedniej polisy, jeśli nowe ubezpieczenie zostało wykupione w innej firmie. Polecamy to rozwiązanie niezależnie od tego, czy interesuje Cię OC dla auta prywatnego, czy służbowego. Więcej informacji o ubezpieczeniu samochodu należącego do przedsiębiorstwa znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-auta-firmowego/.

Identyczne kalkulatory jak te, które mają do dyspozycji agenci, są dostępne za darmo w internecie. Dzięki temu możesz samodzielnie wykonać szybką kalkulację składki i w jednej chwili zorientować się, ile kosztuje polisa w różnych towarzystwach. Wejdź na stronę https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/ i sprawdź samodzielnie, jak przebiega ta procedura.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły