wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe 9-18 kg dla dzieci – zainstaluj zgodnie z instrukcją!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Gdy maluch wyrośnie z pierwszego fotelika, pojawia się potrzeba zakupu większego modelu. W czym bezpiecznie przewozić dziecko autem? Jakie foteliki samochodowe od 9 do 18 kg są najlepsze? Rodzice mają nie lada dylemat. Jeśli stoisz przed wyborem fotelika dla pociechy, to przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz tu kilka praktycznych porad, które pomogą Ci podjąć decyzję.

O czym pamiętać, wybierając fotelik samochodowy dla dziecka?

Dziecięce foteliki samochodowe dzielą się na 3 grupy, a kryterium podziału jest waga dziecka i jego wiek. Dla dziecka ważącego od 9 do 18 kg, należy kupić foteli z grupy I/II, II lub II/III. Grupa I/II to foteliki niemowląt, w których dzięki specjalnej utrzymującej główkę wkładce, można przewozić dzieci od pierwszych dni życia. Grupa II dedykowana jest konkretnie dzieciom w przedziale wagowym od 9 do 18 kg. Z kolei grupa II/III to modele z regulowaną wysokością zagłówka. Dzięki temu posłużą też starszym dzieciom. Kupując konkretny model, zwróć uwagę na sposób montażu, bo od tego w głównej mierze zależy bezpieczeństwo małego pasażera. Jak każdy rodzic, chcesz zapewnić maluchowi komfortową i bezpieczną podróż, a zarazem zminimalizować ryzyko urazu w przypadku kolizji. Najlepszą opinię mają foteliki samochodowe od 9 do 18 kg, które mocowane są do bazy. Takie siedzisko ma funkcję obracania. Dzięki temu niemowlę może jechać tyłem do kierunku jazdy, a starsze dziecko przodem. Poza tym łatwo jest malucha wypiąć przy wysiadaniu.

Foteliki samochodowe od 9 do 18 kg i bazy do fotelików

W dobrych sklepach z akcesoriami dla dzieci i niemowląt kupisz zestawy fotelików z bazą, jak również oddzielnie bazy i foteliki. Warto wiedzieć, że są 2 rodzaje baz – bazy mocowane przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa oraz bazy Isofix, montowane do fabrycznych uchwytów w aucie. Niestety, system Isofix znajduje się tylko w nowszych modelach samochodów. Są też w sprzedaży foteliki bez bazy, przypinane bezpośrednio pasami samochodowymi. Modele są mniej stabilne, w związku z tym są rzadziej kupowane.

Jak bezpiecznie zamontować fotelik dziecięcy w aucie?

Jak zamontować fotelik? Przed montażem zapoznaj się z instrukcją i schematem mocowania bazy. Po zamocowaniu bazy wepnij fotelik za pomocą kliku. Pamiętaj, że co najmniej do 15 roku życia, dziecko powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy. Potem można fotelik odwrócić, zwykle jest to też wygodniejsze dla dziecka, bo ma wtedy więcej miejsca na nóżki. A co zrobić, gdy w rodzinie są 2 auta, a dziecko wożone jest raz jednym, a raz drugim? Praktycznym rozwiązaniem jest wówczas kupno 2 takich samych baz do obydwu samochodów. Możecie wtedy łatwo przenosić i wpinać sam fotelik.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły